Kezdőoldal » Otthon » Kert » Germersdorfi cseresznyefa...

Germersdorfi cseresznyefa mekkorára nő?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ültetni egy jó nagy gyümölcsfát a kert közepébe, és a Germersdorfi-3 cseresznyére gondoltam. De a szomszéd bácsi kertjében van egy ilyen fa, már tíz éves és elég kicsi, szerintem még 3-4 m magas sincs, nem lehet alatta elmenni sem. Mekkora egy normális méretű Germersdorfi? A mi kertünkben vajon megnő? A szomszédnál elég sok fa van kis helyen, lehet, hogy beárnyékolják egymást?

#cseresznye #lombkorona #Germersdrfi #germersdorfi3
2014. okt. 18. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A legnagyobbra növő cseresznye, de ahhoz, hogy elérje a tekintélyes 12-15 métert, kell vagy 30 év. 20 évesen már alá lehet ülni.


Lehet, hogy a bácsi keveset öntözte fiatal fa korában vagy nem megfelelő -pl. savanyú - a talaj.

2014. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, a 15 m-el kicsit sokat írtam. A szomszéd 50 éves fája kb 12 méteres, igaz visszavágták már egyszer.
2014. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisméretű kertbe (100 négyszögöl) nem ajánlott, mert nagyon nagyra nő és erősen beárnyékol.
2014. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 23 éves fánk van és kb. 12 m magas hatalmas koronájú gyönyörű fa lett belőle. Ez már 15 évesen is hasonló méretű volt. Teljesen átlagos szerkezetű talajban van, ahol 4 méterre van a talajvízszint. A szüleimnél magas talajvízszintű területen, hasonló korú fa 4-5 m magas volt csak. Alföldi homokos területre is próbáltam ültetni, de ott is csak senyvedett. Sosem permetezem, ezért mindig kukacos, ennek ellenére évi 15-20 L finom pálinkát ad :)
2014. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alany a még fontosabb dolog.

Szinte mindenhol sajmeggyre oltva árulják, ezt a 10 méter általában megfogja, a 30 év meg elpusztítja. Az óriási öreg fák vadcseresznyére vannak oltva.

Neked persze szerintem egy sajmeggyes is megteszi, szélességben is lesz 10 m, tehát ki lehet tenni alá nyáron a nyugágyat...


Egy normálisan fejlődő 10 éves Germersdorfinak sajmeggyen is ott kell lennie nem sokkal a 10 m alatt, utána már erősen lelassul a méretbeli fejlődése.

Nem a föld fölötti árnyékolás lehet a gond a szomszéd cseresznyének, mert akkor erősen menne felfelé, hanem a föld alatti harc a vízért és a tápanyagokért.

Ha megvan neki az élettere, plusz nyomatod a tövére a vizet, a levelére a levéltrágyát, akkor hamar beindul, némi nagyon gyenge helyet leszámítva, pl. a nagyon meszes talajt nem kedveli.

2014. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, a magas talajvizet nem bírja. A vízben állás miatt a gyökerei 2-3 hét alatt elpusztulnak.

Ha majdnem a talajszintig feljön a talajvíz, akkor a fának annyi, ha csak 50-80 cm-re a felszíntől, akkor csak az alsó gyökerek halnak el, azaz a fa életben marad, de a fejlődése erősen lelassul néhány évre.

2014. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy 4 m a talajvízszint. Mindegy, elültetjük, locsolom, tápozom, aztán 10 év múlva megmondom, mi lett.
2014. okt. 20. 22:04
 8/8 anonim válasza:
Még nem telt el a 10 év lehet tudni hogy áll a project? :)
2018. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!