Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyik ismerősömtől kaptam egy...

Egyik ismerősömtől kaptam egy rossz állapotban levő kúszó filodendront. Világos zöld szinü, enyhén összecsavarodott vékony, hervadt levelei vannak. Hogyan tudnám feléleszteni?

Figyelt kérdés
Adtam neki vizet, úgy látom , hogy csak virágföldben van. Bevittem a szobába. Néhány napja van nálam, azóta semmi valtozás. Régi helye hűvös, árnyékos volt. Sajnos teljesen laikus vagyok a virágokhoz, szeretném, ha valaki adna valami tippet, amivel fel tudom éleszteni, nagyon sajnálnám, ha elpusztulna. Elöre is köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 22. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tápanyaghiányos. Vegyél neki valami kis kiszerelésű általános tápoldatot, virágboltban vagy mezőgazdasági szaküzletben. (Utóbbi helyen olcsóbb.)

Ha a talaj jó kinézetű, akkor elképzelhető, hogy nincs szükség átültetésre.

Ezen felül csak a sok fény a fontos, meg a normál öntözés. (Azaz, ne legyen állandóan elázva a földje, csak a talajfelszín teljes kiszáradásakor öntözz.)

Az sem biztos, hogy filodendron, lehet, hogy scindapsus. De ez a tartás szempontjából nem számít.

Hirtelen változást ne várj, ez nem így megy. A régi leveleken sok változást nem fogsz látni, majd az új levelek lesznek szépek, ha megkap a növényt mindent, amit igényel.

2014. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlít a scindapsus-ra is.. :D Köszönöm a választ, holnap benézek a mezőgazdasági üzletbe!
2014. okt. 23. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!