Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bambusz! Hogyan is tápláljam,...

Bambusz! Hogyan is tápláljam, mibe tegyem?

Figyelt kérdés
Van két szál szerencse bambuszom!Még virág csokorba volt,de anyum kiszedte őket és bele tette vízbe!Szépen nőnek,hajtanak,de vízbe vannak egy átlátszó tálba!Ki gyökerezet nagyon csúnya így!Hallottam,hogy van valami zselés golyó amit a bambusz alá kell tenni vázába és meglocsolni vízzel megdagad és táplálja a bambuszt!Ez micsoda vagy elültethetem föld kis szép kaspóba?Vagy mi lenne a megfelelő megoldás?
2010. jan. 25. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

figyelj, ez normális, h gyökerezik. ha nem tetszik, akkor tedd nem átlátszó vázába. nekem ikeás egyszerű üvegvázában van, és nem haragszom rá :p

ez kb olyan, mintha valaki azt mondta volna neked kiskorodban, hogy már elég magas vagy, ne nőjj tovább.


örülj neki, hogy szépen elvan, hajt, és jól érzi magát.


az enyém folyamatosan vízben áll, neki ez a normális.

2010. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy, amit vázában tartottam, de egy idő után meguntam, nem nagyon akart hajtani. Beleültettem egy hosszúkás cserépbe virágföldbe (valahol a neten olvastam, hogy így kell) és azóta nagyon szép növény lett belőle. Hajtott, de az új hajtása nem kopaszodott fel, nincs szára, és sokkal nagyobbak rajta a levelek. Ha földbe teszed, szép növény lehet belőle, de elveszti a szerencsebambusz jellegét, mert nem létszik a spirálos szára.
2010. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is van, kb 1 évig vázában volt, aztán elültettem.

Féltem hogy tönkre megy, de ugyanolyan maradt, sőt azóta jött rajta már 8 új hajtás és gyönyörűen nőnek.

2010. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!