Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismerős mondta, hogy a saját...

Ismerős mondta, hogy a saját telkemet nem keríthetem el olyan kerítéssel amin keresztül nem látnak be. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Én a házig kb. 2 méteres betonfalat akarok húzni, hogy ne lássanak be. Nem szeretném, hogy ha bámulnának a szomszédok vagy az utcán sétálok. Hol érdeklődjek, hogy milyen magas beton falat húzhatok? A városházán?
2014. nov. 18. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, elkeritheted a sajat telkedet nyilvan, de a varos latkepet meg ronthatja egy marhanagy betonfal, szoval a varoshazan engedelyeztetni kell (mint minden epitkezest).
2014. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzat építési osztály határozza meg, milyen lehet az utcakép
2014. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Helyedben én átgondolnám a betonfalat.

Az utcaképet biztosan rontaná, mert hiába a tied a fal, a graffitisek firkálnák rondára, a takarítására pedig te lennél kötelezve...

A betonfal nem "kémtükör", hogy míg te kilátsz, más nem lát be.

A magam részéről más megoldást keresnék, pl. sűrű sövény telepítése.

2014. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nemrég kérdeztem meg, utcafrontnál engedély kell, (és majd eldöntik, hogy engedélyezik-e) oldalt, ahol a szomszédokat akarod elszeparálni, oda nem kell. De az építésügyi osztályon megtudod kérdezni. De szerintem biztos nem tilos, hisz' sokaknak van kőfal kerítésük, csak sajnos engedélyeztetni kell.
2014. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csúnya betonfal helyett inkább élősövényt vagy nádszövetet használj. Elrondítja a környéket.

A helyi önkormányzat építésügyi irodája megmondja, hogy milyen szabályok vannak a kerítésre.

2014. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja elsiklottam afelett, hogy betonból szeretnéd. Az tényleg nem valami esztétikus, akkor inkább tégla fal, ami be van vakolva, és egyezik a ház színével.
2014. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A betonfal csak szimbolikus volt. Igazából díszkővel kirakott téglából kerítés.
2014. nov. 18. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint "szimbólikusan" átverted azokat, akiket kérdeztél? - és mégis rendes válaszokat vársz?
2014. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kerítés építéséhez engedélyre nincs szükség.

(312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. melléklet.)


Viszont a kialakítására vannak előírások.

OTÉK 44. §

"(6)152 A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető."

(Kivéve üdülőterületen.)


Nem minden településen van helyi rendelet, de városokban azért jellemzően szokott lenni. Kérdezd meg a jegyzőt. Vagy ha felhívod a városháza fő számát, akkor megmondják, van-e pl. városi építész vagy egyéb, aki foglalkozik a kérdéssel.

Szóval, így tudhatod meg, hogy csinálhatsz-e tömör kerítést.

Akár betonból, akár téglából, akár macskasz@rból.

2014. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!