Kezdőoldal » Otthon » Kert » Külterületen lévő telkemet...

Külterületen lévő telkemet bekeríthetem-e? Helyi ingatlan irodás azt mondja, hogy nem. De ha én azon bármiféle termesztést végzek pl kukorica, egy sima vadhálóval (fa oszlopok közé kifeszített négyzetes kerítés-háló) se keríthetem körbe a telkemet?

Figyelt kérdés
Akinek már, volt ilyen problémája, vagy csak hozzá értő, előre köszönöm a segítségét!

2014. máj. 8. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mifelénk rengeteg bekerített föld van, ami már külterületi, ha nem lenne szabályos, nem hiszem, hogy ennyi lenne belőlük. Pl. a mi szőlőszomszédunk is épített kerítést pár éve. Nem tudom szabályos-e, nem reklamáltunk. pedig megtehettük volna, mert a disznó már a mi földünkre építette a kerítését...
2014. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ingatlan irodás nagyon rosszul tudja !!! A kültéri gyümölcsösök,hobbik, tanyák ,stb. Ezek 99,9%-a külterületen van,és millió db be van kerítve,hivatalosan ! Nemrégen még pályázat útján támogatták is az eféle kerítkezéseket. És nem a vadhálóra gondolok.Hanem beton alapzatú kerítéseket.
2014. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es v ok. És ne az ingatlanostól érdeklődj,/Honnét tudná/ hanem a földhivatalnak ejts meg 1 telefont ha nem hiszed el. :-)
2014. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magán területet bárhol be szabad keríteni .Csak itt 4 oldalt kell ,és a költség a nagy .Ez inkább a Te gondod .
2014. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem tiltja szerintem, nekem van külterületen telkem most tervezem tavasszal bekeríteni. Szomszédom idén kerített, semmi nem tiltja. A földhivatalba felesleges megkérdezni, mert ez nem hozzájuk tartozik. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor menj fel a településed honlapjára és ott keresd meg a Helyi Építési Szabályzatot (HÉSZ), ha abban nem tiltja semmi vagy köti engedélykéréshez, bejelentéshez és nem is hivatkozik semmi olyan OTÉK pontra ami tiltja, akkor nyugodtan építheted.
2014. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!