Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszórhatom még december...

Kiszórhatom még december közepén a kombinált műtrágyát?

Figyelt kérdés

Kaptam 10 kilót az egyik ismerősömtől.Nem tudom a nevét egy zsákban hozta.Granulátum.

Én úgy tudtam, hogy lassan bomlik ezért ősszel kell kiszórni, hogy tavaszra lejusson a gyökerekhez.

A csemetefáimat szeretném kicsit megtámogatni.

Kiszórhatom még most?



2014. dec. 10. 08:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Az 1-2-3 éves gyümölcscsemetéimnek mennyit adhatok?

Azt mondta, hogy egy-két evőkanállal szórjak köré. Az elég?

2014. dec. 10. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kiszórhatod, de jó alaposan locsold be.
2014. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan körbeszórhatod,de csak akkora körben ameddig a lombkorona ér.Ezt úgy kell,mint egy járda jégmentesítését.

Ne kiskanalazz.

Nem kell ezt belocsolni,majd a téli csapadék ezt megoldja .

2014. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A N egy része elillan egy nap alatt, ha nincs bedolgozva (kivéve esős időben), a másik része meg lemosódik a gyökerek alá, ha nagyon csapadékos lesz a tél.

A K és P meg egy tél alatt legfeljebb 3-4 centit mosódik be, tehát nem érik el a gyökerek szintjét. Ezek nem olyan mozgékonyak, mint a N, hanem hozzákötődnek a talajszemcsékhez, és csak sok víz hatására mozdulnak egy keveset.

Én már nem szórnám, csak tavasszal, közvetlenül rotázás előtt.

Jó lenne megtudni mégis a szer nevét, akkor rákereshetnél, hogy egy m2-re mennyi kell belőle.

2014. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van készletbe műtrágyád szórd ki, úgy, ahogyan valamely válaszadó ítra, hogy a lombkorona alá. A kiszórt trágyát igazság szerint mélyen be kellene ásni a talajba, de "tűzoltó" megoldásnak az is megteszi, ha kapával sekélyebben bedolgozod. Jövőre vonatkozóan javaslom: ősszel csak P és K tartalmú műtráhyával trágyázz, 10 - 11. hónapban, amit mélyen bedolgozol a talajba. Tavasszal meg jöhet a N tartalmú műtrágya, amit viszont vagy gyenge locsolással, vagy sekély kapálással kell a talajba juttatni.
2014. dec. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Gyerekek, álljunk meg egy polgári szóra! Gyümölcsfák alá mi a búbánatos kis fszomnak a N? És ha már itt tartunk, minek a műtrágya? Jó, rendben, ha van elfekvőben, szórd ki, de ne csinálj nagy faxnit belőle.
2014. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miért me csináljak nagy faxnit belőle?

Nitrogén talán nem kell a fáknak?

Azért adnék nekik, hogy kicst gyorsabban összaszedjék magukat. Csak amíg picik a fák.

2014. dec. 11. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég tápanyag a talajban, mert mondjuk nem lett trágya téve a területre faültetés előtt, akkor kénytelen műtrágyával pótolni. Hogy tápanyaghiányos-e a kérdező területe, azt nem feltétlenül egy válaszolónak kellene eldönteni.
2014. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kiszórhatod bármikor, amikor a talaj, és az időjárás alkalmas.


csurgón belül szórd körbe a fát, aztán rágereblyézel, hogy ne nagyon látszódjon. a természet ezután mindent megold.

Az NPK mindenkor, mindenre jó, ki van az találva. én csak azt használok, nől minden mint az állat.persze nem ész nélül, hanem csak apránként.

2014. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát bármikor kilehet szórni csak legyen olyan az időjárás. Eső előtt vagy különben locsold meg. ahol dolgozok ott 400kg/ha 10-20-10 es komplexet nyomattunk ki az almafák alá mert az AKG előírja hogy a fák levelét is vizsgáltatni kell az pedig kimutatta hogy alultápláltak a fák. Vagyis ártani nem árt neki az tuti bármikor szórhatol alá ha van mert ha meg csak tárolgatod úgyis idővel tönkremegy (csökken a tápanyag tartalma) és csak a hozaganyag marad meg neked ami már csak inkább árt mint használ
2014. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!