Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal is érdemes fákat...

Tavasszal is érdemes fákat ültetni?

Figyelt kérdés
Az ősziből már kicsúszom, de szeretnék gyümölcs - ill akácfákat a kertembe. Tavasszal is érdemes?
2014. nov. 13. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Decemberben is lehet fát ültetni, amikor a föld nincs átfagyva, és a levegő is 0 fölött van.

Meg tavasszal sincs későn, úgy április elejéig, a rügyek szétfesléséig lehet ültetni.

Viszont tavasszal már korlátozott a választék, jobban jársz, ha megveszed most a csemetéket, elülteted ideiglenesen egymás mellé egy árokba (ugyanúgy beiszapolod, mint rendes ültetésnél), aztán ha alkalmas lesz az idő, átülteted végleges helyre.

2014. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tavaszi már egy év késést jelent .
2014. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tavaszi szabadgyökeresnek az életbenmaradására kevesebb az esély mint az őszi ültetésnek, de jó pénzért virágzó konténerest is vehetsz tavasszal.

De most még egyáltalán nem késő fát ültetni. Ültettem már éjjelente fagyos talajba egész szőlő sorokat, mind megfogta, csak iszapolás kérdése.

2014. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2014. nov. 13. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

A tavaszi nem jelent egy év késést, csak mondjuk, negyed évet...

Ősszel ültetve a legtöbb gyümölcsfajtánál a még meleg földben beindul a gyökérképződés, de áprilistól, mikor már levelek is segítik ezt, sokkal gyorsabb a gyökérképződés, így nem túl sokat veszít a tavaszi ültetésű. (Rendes ültetést és beiszapolást feltételezve.)

Az első év úgyis az eredésre van szánva.


Én ültettem már legalább 70 oltványt tavasszal, részben boltit, részben sajátot, de nem jut eszembe olyan, ami nem maradt meg.


Általában olyan helyen szoktam ültetni tavasszal, ahol így az őszi-téli lopásveszélyt és a nyúl- meg pocokrágást kivédhetem. Amúgy én is az őszi ültetés híve vagyok.

2014. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2014. nov. 14. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!