Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyöngykavics süllyed nagyon...

Ladányi Tamás kérdése:

Gyöngykavics süllyed nagyon mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kocsibejáró előtti részt kiszedtem 10-12cm mélyen. Betöltöttem MOSOTT GYÖNGYKAVICCSAL. Nem akartam ZÚZOTTAL, mert ez jobban tetszett, de ezek mivel nem sarkosak, eléggé mozognak, enyhén szólva ha megállok, majdnem elakadok.

Mit tegyek? Próbáljak sárga homokot mosatni közé, esőztető pisztollyal, úgy jobban tömörödne?

Köszönettel.



2014. dec. 20. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem megfelelő beállónál.
2014. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez jobban tetszett, de ez sajnos nem alkalmas ilyen célra.

Ide zúzott kő kell, kellően poros, ha teherviselőnek akarod alkalmazni.


A bemosott homok sem fog segíteni, használd fel máshol dísznek a kertben.

2014. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagy szívás. Mert máshová nem tudom felhasználni. Max felét, de ha csak a felső réteget szedem le 6-7 cm, s arra teszek zúzottat, akkor sem biztos még a siker, mert alatta marad jó 5-6 cm. gyöngy még. :( A homok az egyébként nem töltené ki a hézagokat amitől, kicsit jobban összeállna?
2014. dec. 20. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fog az életben sajnos megállni rendesen. Szedd fel, és tényleg próbáld máshol felhasználni.

Zúzott kőből(12-20-as, poros) 5-6 cm is elég egy személyautó alá. Én kamionnal tiprom ugyanezt a vastagságot, és nem süllyed. Mondjuk csak a vontatóval, de az is 7,5 tonna.


A homokkal csak egy sáros valamid lesz, de mindig mozogni fog.

2014. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam még, de szerintem sok homokkal jó lehet. A homok magában is jó, a gyöngykavics ezen nem fog rontani.


Abban viszont egyetértek, hogy jobb lenne felszedni, elpasszolni, és az árán zúzott követ venni.

2014. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 2-3 centi vastagon van terítve a gyöngykavics és 20 éve tökéletes. A probléma a nagy mélység, mert nem tud összetapadni. A másik helyen 5-7 centi vastagon terítettük, de abban már nem lehetett járni, úgy maga alá kapar az ember. 10-12 centi az már vaéóban tankcsapda.
2014. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az a baj, hogy alatta a talaj mozog? Tegyél alá geotextíliát, elválasztja a talajtól, nem tud benyomódni, összecsúszni a két réteg, viszont a csapadék továbbra is el tud szivalkodni. Ha így se jó, akkor alá kell dolgozni valamilyen anyaggal és egy lapvibrátorral betömöríteni, arra aztán mehet a gyöngykavics.
2014. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!