Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora az esélye, hogy a...

Mekkora az esélye, hogy a szélvihar miatt kidőlhet egy fenyő?

Figyelt kérdés
A kertben van egy elég nagy fenyő és pont a ház felé van meghajolva annyira ingadozik a az erős szél miatt,hogy szó szerint halálfélelmem van,hogy kifog dőlni. Mekkora az esélye ennek?

2014. dec. 21. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Pár éve pont így jártunk. Egy szélvihar annyira meggyengítette,hogy muszáj volt kötelekkel kikötni a fát, mert különben rádőkt volna a szomszéd házára. Miután elmúlt a vihar, a tűzoltók kivágták. Te látod, hogy nálatok mennyire dőlt meg, de ha veszélyes lehet, akkor inkább hívd ki a tűzoltókat.
2014. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50 % .vagy kidől ,vagy nem.
2014. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha megázik a talaj, akkor nő az esélye, de ha közel van a házhoz, akkor az alapot is megrepesztheti ilyenkor. Előbb-utóbb kidől, de lehet, hogy csak 20 év múlva, amkor már 22 méteres lesz.
2014. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ez attól is függhet, hogy mennyire idős a fa milyen erős a szél, milyen nedves a talaj és hogy hol is van. De általában nem nagy az esélye.
2014. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak matematikai célú az érdeklődésed: nagyon kicsi az esélye, mondjuk max. 0,1 %, évente ezer kertben élő nagy fenyő közül talán egy ha kidől.

Viszont teljesen jól írják itt, megvan az esély, a fenyő egy kidőlős fajta. És szerintem az nem sok embert boldogít, mikor a házára dől egy 20 méteres fa, hogy a többi 999 fa nem dőlt ki.

Én ugyanilyen megfontolásból tavaly kivágtam a fenyőmet, miután egy ismerős fája is kidőlt, szerencséjére nem a házra, csak a kerítést törte össze, meg az utcai vezetékeket szaggatta le.

2014. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sok fenyőm van ,a házhoz közel is.Viszont egyik sincs megdőlve.Ráadásul egyik sincs szélirányban.Nézd meg az uralkodó szélirányt és ha az a ház felé fúj és a dőlés jelenleg is jelentős,mindenképpen ki kell vágni.
2015. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meghatározó a fa magassága. Nagy esőzéseknél, ha a talaj felázik könnyen kidőlhet egy magas fa, ugyanis a gyökérzete nem mély, inkább függőlegesen terjeszkedik. Ezért nem maga a fa törik, hanem gyökerestől fordul ki a földből.

Nem szabad kockáztatni, inkább kivágatni lakóépületek közeléből.

2019. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló :-) A kérdést 2014ben írtam ki. A fa azóta ki lett vágva így megoldódott a probléma.
2019. jún. 5. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!