Kezdőoldal » Otthon » Kert » 20*20 méteres tercián szeretné...

Túramotoros kérdése:

20*20 méteres tercián szeretnék kukoricát vetni. Hány kg termésre számíthatok körűl belűl? Permetezni kellene? Kb hány kg kukoricát kell vennem hogy be tudjam vetni? Valamint a kukorica szemeket egymástól hány cm-re kell elvetni, milyen mélységben?

Figyelt kérdés

A kukorica sorok 50 cm re lennének egymástól hogy rotálni is tudjam annak távja (40cm.)

Úgy tudom hogy igénytelen növény és nem kell permetezni.Valamint egy évben 3-4 alkalommal elég legazolni rotával.


segítségetek előre is köszönöm



2014. dec. 25. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen kukoricát szeretnél? Takarmánynak, vagy főzni valót? (Nem tudom, mi az a tercia, lehet, hogy az adna hozzá támpontot.)


Ha 40 centis a rotád, akkor 60 legyen a sortáv. Egyrészt mert a kukorica gyökerei oldalra is mennek, másrészt meg megdobja egy hant a gépet, és máris kiritkítottad a sort...

De lehet 70-75 is a sorköz, akkor oda-vissza végigmész, mindig az egyik oldali sort követed a szélső késsel. Közelebb tudsz menni a tövekhez, mert szükség esetén félre tudod rántani a gépet a másik irányba. Így sokkal jobb lesz a munka, középen nem lesz meghagyott sáv. Adott területre számított tőszám így sem lesz kisebb, mert így sűrűbbre lehet venni a tőtávot.

3-4 rotázás elég. A sorköznek. De utána még kézzel át kell kapálni a sorokat. Mikor már felnőtt a kukorica, utána már nem kell belemenni, elnyomja a füvet.

2014. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ekkora területet inkább kapálj meg kézzel. Nem tudom, felétek hogy hívják, nyeselő, saraboló, huruló, stb neve van a szerszámnak, ami csak a felszín alatt nyesi el a gyökereket.
2014. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kukorica termésátlaga kb. 5t/ha. A 20x20 méter a hektár 25-öd része tehát lenne 2 mázsa kukoricád. Ez kb. 8-9 ezer Ft.

Szerintem ennyiért nem érdemes vesződni vele.

Inkább ültess epret, azzal is van meló de ugyanakkora területen jóval nagyobb értéket megtermelsz. Vagy eladod és veszel az árán kukoricát, vagy csak simán nem kell megvenned saját fogyasztásra.

Kukoricatermesztés annyira gépesített hogy nem éri meg házilag kínlódni vele.

2014. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég rossz az a talaj meg az a kukorica ami hektáronként 5 tonnát hoz. 76 cm-es sortávval egy normális talaj, ha nem homok akkor 10 tonnát kihoz. 76 cm a kombájnok vágóasztala miatt kell, amelyik nem metrikus annál 76,2 cm=30 coll metrikusnál 75 cm a sortáv. Takarmánykukoricából így 60-70 ezer szemet vetnek egy hektárba, ami olyan 18-20 kg. Vetési mélység 5-8 cm, tőtávolság az változó, általában talajhoz igazított, meg attól is függ mit szeretnénk belőle, 15 és 30 cm között szokott lenni. vetheted egy kicsit sűrűbbre olyan 15-20 cm-re, aztán ha mind kikel szépen akkor max kapáláskor megegyeled. Neked a 400 m2-be 20 cm tőtávval és 50 cm sortávval 4000 szemnek 1,2 kg-nak elégnek kell lenni, de szerintem 1 kg is elég mert a végén is meg a szélein is elmarad. A rotálás kevés lesz, azzal a 3 alkalommal mikor megrotálod, meg is kell kapálni. Permetezni nem szokták csak ha véletlen belemegy a pondró csövezéskor csemegekukoricánál.
2014. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van egy hétvégi telkem a hegyen.Párommal szeretnénk összeköltözni,de ezt a telket eladni eggyellőre nem szeretném.A területen szőlő van kb 170tő.

Folyton babusfatni permetezni metszeni már nem lesz időm.Majdnem 100km re költözünk,szüleimhez járnék le látogatóba és mivel náluk aludni nem fogunk tudni ezért kimennénk a telkemre.A rotállás nem nagy dolog és szinte semmibe sem kerül,elmegy egy évben 3lbenzin rá meg ebben bennevan az is amit apince tetején a fűkasza megeszik plusz a bejárónál a brigs fünyíró....úgy gondolom olcsobban jönnék ki

2014. dec. 27. 07:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre a megoldásra mert kékfrankos,oportó,shardone valamint csemege szőlő van telepítve és elég neki 1 nagy eső meg persze az hogy ne fujjam meg utána és meg is fogja a lisztharmat.Nem kis munka lesz kiszedni,de a ducokkal körbe tudom a terciát keríteni.A kivágott szőlő tőkék meg szüleim őszi tüzelőjjének jó lesz 400.000ft ba hirdetem a telkem de nem igazán van rá jelentkező.Ha 2015ben sem veszik meg akkor bevetem kukoricával mert nem fogok tudni kijárni gondozni már a szőlőt.
2014. dec. 27. 07:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy rosszul tudod az árakat, vagy nagyon jó helyen lehet, felénk duplája területet, gyümölcsfákkal betelepítve lehet 100-ért venni.

Az biztos, hogy szőlővel többet ér a terület, mint üresen. Szántás nélkül nem terem olyan sokat a föld, aztán ha nem a kellő időben mész rotázni, hanem egy héttel később, akkor már a rota nem viszi, kézzel kiverni a fél méteres gyomokat meg egy kínszenvedés, és a legyengült töveken nem nő cső, vagy kicsi. Úgyhogy ha bejön a benzinköltség, akkor már jónak mondható.

Ezt a kukoricás ötletet jobb lesz elfelejteni. Vagy add olcsóbban, vagy add oda valakinek ingyen használatra (állapotfenntartásra) az eladásig.

2014. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább hagyd parlagon. Évente kétszer végigmész rajta a fűkaszával. Vagy add a szomszédnak használatra.
2014. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
875nm vezetékes víz villany plusz pince meg 1 nagy diófa van a telken.5percre az aszfalttól....lakóövezeti rész akár családi ház is épithető rá.....van rajt 1szép knaus lakókocsi pihenőnek slozi zuhany van bent ha így sok a 400.....akkor nem eladó
2014. dec. 27. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát így már más a dolog, nem egy sima telekről van szó.

A lakókocsit nem lehetne esetleg külön eladni?

Abban viszont nem változik a véleményem, hogy a szőlőt kivágni meg távirányítással kukoricát termelni nem jó ötlet.

2014. dec. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!