Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen eszközök kellenek egy...

Milyen eszközök kellenek egy kerti tó létrehozásához?

Figyelt kérdés
Akarok tavasszal csinákni egyet halakat, teknősöket tartani benne. Oké ki kelll ásni, kell a fólia, alá mit rakjak? Ha a fóliát beraktam, mi kell még bele mielőtt teleengedem vízzel? Homok az aljára, vagy kavics? Kb egy legmélyebb pontján 180cm-es, 3x5-6 méteres területen, egy pár négyzetméteren csupán ilyen 20-30 centis mélységgel, de lépcsős kialakítással szeretném. Kell bele bámiféle vízforgató? Ha igen akkor azt gondolom vízesésszerűen célszerű megoldani?
2015. jan. 8. 16:18
 1/6 dirtboy ***** válasza:
100%

hogy kell a fólia alá valami az attól is függ milyen vastag fóliát szeretnél,nekem 1,5mm illetve 1,2mm-es fóliás tavam van,nem raktam alá geotextilt és jól elvan.

náddal kell vigyázni mert az megtalálja a lehetőséget a fólián pl a ragasztásnál,máshol ahol egyenletes a fólia ott szépen mellette fut el a gyökérzete.

az aljára nem szükséges tenni semmi,üledék úgy is keletkezik magától pl halkaja és hal ürüléke,bele hulló levelek,vízinövények maradványai stb szóval viszonylag hamar lesz az alján üledék.

vízforgató ajánlott bele,nem csak szép és hangulatos de haszna is van,akár már egy 30-40W-os kis szökőkút is elég lehet,főként a növényzeten,vízhőfokon és hal menyiségen múlik a víz tisztasága.

2015. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Dirtboy, te minden témában otthon vagy ;)

Egyébként milyen szerepet játszik a vízforgató? És egy ilyen kis tóba kb mennyi hal az ideális? Kb ahogy számolgattam olyan 20 köbméter lenne összesen, nem tzdom az már nagynak mondható e.

2015. jan. 8. 16:51
 4/6 dirtboy ***** válasza:

most mit csináljak,van tavam is már jó pár éve,kétszer is bővítettem ami során fóliát is ragasztottam,üveg lapot is raktam bele hogy oldalról bele lehessen látni a tóba,halakkal is foglalkoztam,imádom a koikat szóval ehhez a témához is hozzá tudok szólni.


20köbös tó már viszonylag nagy vízmennyiség de számít a víz felület is amit ugye nem árul el a vízmennyisége.

nekem mikor kb 20-21köbös volt a tó volt benne vagy 100db hal amit mindenki soknak tart de a tó vize mégis egész tiszta volt.

a halak nagyrészt ilyen 10-14cm-esek voltak akkor,ha tartasz nagyobb példányok akkor persze kevesebb kell.


uvc stb szűrőket én nem használok,van egy kis szökőkutam meg egy csobogóm aztán ennyi,főként a növények és az árnyékolás az ami fontos.


akkora tóban már lehetnek szép koik is,ők belőlük nem kell sok bele mert nagyra nőnek ezét azt tanácsolnám hogy igényesen válaszd ki azokat amiket megveszel bele,lehetőleg szép példányok legyenek ne csak kohakuval rakd tele.


vízforgatónak olyan szerepe van hogy mozgásba hozza a vizet ami által oxigénnel is dúsul és hűl is egyben.

2015. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem sértésből mondtam, csak sok helyen szoktam látni a válaszaid, bocsi ha félreérhető voltam :D és köszi az infokat!
2015. jan. 8. 21:28
 6/6 dirtboy ***** válasza:
nem vettem sértésnek, láttam a smyle-dat,úgy tűnik most pont én írtam félre érthetően smylet meg nem nagyon szoktam itt használni
2015. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!