Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes (házi biokenyér,...

Érdemes (házi biokenyér, liszt, tészta készítéshez) néhány négyzetméter búzát, rozst, zabot, kukoricát vetni?

Figyelt kérdés

1800 négyzetméteres a kert, tápanyagdús, jó vízellátottságú. Nem akarom ellátni magam bioliszttel de éves szinten olyan minimum 10 kilót szívesen termelnék. (magamnak)

Persze kiskerti módszerekkel gépek nélkül. Lehetséges ez?..


2015. jan. 11. 18:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert eléggé rákaptunk a házi kenyérsütésre, és a speciális lisztekkel a legfinomabb. De én azt is szeretem, ha nem annyira finom, pl indiai lepény jellegű, stb, de jobb érzés volna saját alapanyagból előteremteni.
2015. jan. 11. 18:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Kézzel szántanál és aratnál? Melyik malom őrölne meg neked ennyi gabonát?
2015. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D ledarálnám darálóval. :) kis adagokban esetleg.
2015. jan. 11. 19:30
 4/6 A kérdező kommentje:
ma már egy jobb turmixgép is képes erre szárazon.
2015. jan. 11. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de nem egyszerű.
2015. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ekkora területet saláta, borsó,bab,gyökerek,paradicsom,paprika, káposztafélék, krumpli, csicsóka, mák(?) növényekkel vetném be. Ezek kiskerti módszerekkel is kezelhetőek, a krumpli, csicsóka káposzta jól eltartható, a kelbimbó télen is terem. szinte egész évben lehet friss bio (vagy szinte bio) növényed elfogadható munkaráfordítással. A legnagyobb munka a folyamatos gazalás.
2015. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!