Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagy kert hasznosítására van...

Nagy kert hasznosítására van néhány ötletetek? Van benne egy kis konyhakert, gyümölcsfák és egy szőlő lugas. Egy kis díszkert része is van. A nagy része azonban még füves puszta terület.

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, mit csináljak vele. A talaj jó, az öntözés megoldható, a fényviszonyok változóak, van árnyékos és napsütötte része is. Volna néhány ötletetek, hogy tegyem széppé, gondozhatóvá?
2015. jan. 6. 16:01
 1/7 anonim válasza:
Egy sütögető hely jól tud kinézni,és hangulatos is lehet.Nem muszáj térkőből, lehet pl.: falapokból is. [link]
2015. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Halastó. Nalam évi 1 mázsa hal termelhető ki 100 m3 vízből és szép is. Nem árt ha van egy jó kút.

Aztán egy takaros (nem gagyesz) üvegház, hogy télen is legyen friss zöldség és a pálmák is jól teleljenek.

2015. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én gyümölcsöst mondanék. Viszonylag azzal van a legkevesebb gond és még haszon is van rajta. Évente egyszer kell metszeni (szilvát, meggyet ilyesmit még egyszer sem) és párszor permetezni.
2015. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. válasz. azért a gyümölcsös se annyira egyszerű. azt legkésőbb 14 naponta, szar időben sűrűbben permetezni kell és tudni mivel mikor, ha nem valami kis beteg gubicsokat akar termelni rajta. meg az alját se árt rendben tartani azt is nemárt kéthetente fűnyírózni és akkor szép, de le lehet húzni gyomírtóval de akkor olyan kopár lesz az egész ha már szépet akar a kérdező a fa alja szebb ha be van füvesítve és gondozva.

+ egy ötlet ha van rá időd telepíthetel szamócát is szépen néz ki az is, de sok víre és gondozásra van szüksége. lényegében bármit csinálhatcc vele ha van időd és energiád gondozni ápolni, lehetőségek ezrei vannak.

2015. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kertem van, szőlő, gyümölcs virág és konyhakerti rész is. Szerintem is viszonylag legkevesebb gond a gyümölcsössel van. Metszés tavasszal, néhányszor permetezni, de nem érdemes sűrűn.
2015. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, de itt a környéken aki nem gondozza annak nincs is semmilye. pl itt van egy volt állami gazdaság almás aki nem gondoz annak nincs semmi. főnökömnek 8 hektáron van amin legkésőbb 10-14 naponta végig kell mennem és hát meg is látszik az eredményen. ha meg jön valami szar ködös reggel már mehetcc is bele. Ennyi
2015. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokmindent tehetsz vele,neked kellene kitalálni,hogy milyen arányban szeretnél haszonnövényeket és egyebeket ültetni.Javaslom,ha ezt eldöntötted rajzold le a kertet egy nagyobb papírra és kúzzál kb.akkora köröket ,amilyenné fognak válni a fák 10-20 év múlva.Ha akarsz tartósabb fákat,bokrokat is ültetni ,akkor 30-40 évben is gondolkodni kell ,mármint ami az átmérőjét illetei.Nem árttana ezzel párhuzamosan a magasságukat is megbecsülni,mert a nap sütése nem mindegy milyen irányból jön (milyen tájolású a kert)és nem jó ,ha árnyékolják egymást a fák.Nagyon gondold meg a végleges ,több évtizedre szánt fák helyét.Én ezt úgy oldottam meg,(kb. 25 éve kezdtem el a telepítést)hogy eleve ültettem olyan fákat (nem baj,ha sűrűbben) amiket ma már folyamatosan vágok ki tüzifának,mert egyébként útban lenne.Ez azért vált be,mert viszonylag gyorsan ,gyorsabban növő fákkal hamar sikerült látványt teremteni.Most már kezd kialakulni a kert végleges formája,mivel 25 év alatt vannak olyan fáim,amik eléggé terebélyesek és nagyok lettek.Ilyenek pl.a dió,tölgy,fenyőfajták,vadgesztenye stb.Nincsenek drága,különleges fáim,sokat az erdőszélről szedtem össze ,csemeteként ,mégis úgy gondolom sikerült elég szépet létrehozni.Legalábbis bárki jön be megemlíti ezt.Hozzázeszem nem vagyok sem kertész,sem egyéb ,csak szeretem a növényeket.
2015. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!