Kezdőoldal » Otthon » Kert » Császárfa magoncok neveléséhez...

Császárfa magoncok neveléséhez keresnék tanácsot, pontosabban a magról vetéshez, hogyan is kell JÓL csinálni?

Figyelt kérdés
Több helyről kaptam magokat, és búra alatt ki is kelnek, de általában az 1-1.5 cm magasságnál,2 levélkénél eldőlnek. Ha nedvesen tartom, búra alatt akkor is, ha szaárazan, akkor is. A legjobb eredmény 1x sikerült,6 levélke. Td vlk KONKRÉT tanácsot adni?Próbálkoztam mikroban fertőtlenített virágfölddel, homokkal, perlittel, ezeknek a keverékeivel is...
2015. jan. 16. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondok lehettek: palántadőlés (betegség), búra alatt tartás, lakásban tartás, túlöntözés. Kibújás után nem szabad búra alatt tartani, hanem ablakban, csak alulról öntözve, és legkésőbb néhány hetes korban szabadba tenni.


Szerintem így lehet jó:

1. Ha van 0-10 fok közötti helyed, akkor most ott földbe teszed a magokat, gombaölőszerrel beöntözöd, nem öntözöd agyon a későbbiekben már, elég, ha porszáraz nem lesz, nem takarod, aztán kelés után világos, nem túl hideg és nem túl meleg helyen tartod addig, ameddig ki nem lehet tenni.

2. (Én ezt alkalmaznám, mert kevesebb ideig kell rá odafigyelni.) A magot hűtőben tartod késő ősztől március végéig, április elejéig, hogy ne száradjon ki. Akkor elülteted szobában, gombaölőszeres vízzel beöntözöd. Takarni nem kell, de lehet, ám csak kelés elejéig. Nem engeded csontszárazzá válni, de azért sáros se legyen. Kelés után vagy azonnal, vagy 1-2 héten belül szabadba teszed.

2015. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!