Kezdőoldal » Otthon » Kert » Natúr, nem fényes kartont...

Natúr, nem fényes kartont lehet komposztálni, ha színes felirat van rajta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szükséges, meg hogy elsődleges az újrahasznosítás, de lehet??? Miért írják mindenütt, hogy csak a fekete-fehéret szabad? Mi a baj a színes festékkel? Vagy nem a festékkel van a baj, hanem azzal, ha fényes?

2015. jan. 27. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Így van, nem a festékkel van baj, hanem azzal, hogy ha fényes, tömör a karton. Abban még több a vegyi anyag, mint a simában.

Én nem vagyok egy bio-mániás, de azért kartonból készült komposztot mégsem szórnék a kertembe. (Elég a kazánban...)

2015. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A festékek is többnyire lebomlók, de ez nem azt jelenti, hogy ne tartalmazhatna káros anyagokat. Nem túl egészséges, a kartonpapírból készült komposzt gyakorlatilag nem is komposzt, tápanyagtartalma nincs, csak helykitöltőnek jó bele. Az előzővel értek eggyet - inkább kályhába vele.
2015. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!