Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kútgyűrűt leástam a...

Erkel karoly kérdése:

Egy kútgyűrűt leástam a földbe, gondoltam ott nevelek pár darab palántát saját részre. Mikor hogyan milyen mélyre rakjak a föld alá lótrágyát, ha lefedem fóliával nem lesz a magokra palántákra valami káros gáz?

Figyelt kérdés

#palánta #fóliaház #ló trágya
2015. febr. 8. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint kerti növények alá csak a tehénistállóból kikerült marha-trágya a jó. A többi féle-fajta trágyában sok a foszfor, és kiég tőle a növény.


Egyébként amíg kertünk volt, ősszel szét-terítettük, az őszi ásással került bele a földbe, és lefedés nélkül tavaszra szépen bedolgozta magát a talajba. Tehát egy ásónyom = kb. 30-40 cm mélyre kerültek.


Persze megpróbálhatod a lótrágyával is, nem tudom, jó lesz-e.

2015. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lótrágya olyan,mintha nem is lenne .
2015. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A neten valamiért mindenhol azt írják, hogy legjobb a lótrágya, ennél kissé gyengébb a marhatrágya, mert nagyobb a nedvességtartalma.

[link]


Nem lesz semmi káros gáz.

Keress rá a guglival a melegágy készítésére.

Az írt adatoknál kevesebb trágya is elég, csak akkor az nem fűt annyit, később lehet kezdeni a magvetést.

Kútgyűrű mondjuk annyira nem szuper dolog, mert nem valami jó hőszigetelő anyag.

2015. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocs a lényeget kihagytam,fütés szempontjábòl érdekel.Tehàt a föld felszinétől milyen mélyre rakjam a friss lótrágyát,és a magok elszórása elött kell a tràgyát a föld alá rakni?
2015. febr. 8. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ha melegágynak kell

akkor adtunk már el kisbálás szalmát és mikor megkerestek kifejezetten a vizeset vitték amiről leszakadt a fólia. azt mondták lerakják szépen egymás mellé azt még jobban eláztatják nitrogénes vizzel és azt takarják be földdel.

Mondjuk az elsőt elhívnám szivesen kertet ásni hogy ő 30-40 centin ásózik úgy hogy az alá még trágyázik is. Mart általában ha szántanak azt teszik úgy 25-30 centire ásni még ilyen mélyen nem láttam vagy duplán forgat ?? általában inkább örül az ember ha 20 legfeljebb 25 centin tud ásni. VAGY mit mértek ? nem a forgatott föld magasságát kell hanem a taposott föld és a barázda közötti távolságot.

2015. febr. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!