Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen sövénynövény/vagy...

Milyen sövénynövény/vagy térelválasztás lenne az ideális a kertünkbe? (Tudom hogy ilyen "csodanövény" nem létezik, de hátha másnak van tapasztalata hasonló ügyben )

Figyelt kérdés

Ha a problémánkra lenne gyors, olcsó és hatékony megoldás valaki már nagyon gazdag lenne,ezt tudom :).. de azért felteszem a kérdést hátha járt már valaki hasonló cipőben és vannak tapasztalatai, mert a Google ezesetben nem sokat segített.. :)


A lényeg hogy nem szeretnénk hogy a szomszéd átlásson/áthallatsszon/átfüstöljön (cigi) a kertünkbe, de a tömör betonfal a helyi jogszabályok miatt sem :) jöhet szóba.. ezért valamiféle ÖRÖKZÖLD sövénynövényre lenne szükségünk, ami viszonylag gyorsan nő (tehát nem 10cm-t évente :)),tömött és magas. DE a nagyobb baj ezzel hogy kevés a hely neki, tehát valami oszlopos vagy vékony jellegű növény kellene. A maximális hely a kerítés melett csak 50 cm :( A kert állandó öntözése (egyenlőre) nem megoldott ezért olyasmi kellene ami nem túl víz és tápanyag igényes és jól bírja a tűző napot de az árnyékba sem hal bele.



Igen tudom, ilyen csodanövény nincs, de részmegoldás esetleg? :) Van valakinek hasonló kertje ahol már bevált esetleg valamelyik fajta? vagy alternatív takaró/belátásgátló megoldások, ami nem tilos és nem helyigényes? (Pécel)


Azon gondolkoztunk , hogy végignádaznánk a frissen ültetett növény mögött a kerítést amíg meg nem nő,hogy addig se "lógjanak" a hátsónkba, de nem tudom mi erre a jogszabály (főleg ha a kerítésrész nem a miénk):( Rögzíthetek én arra bármit ami nem tesz kárt benne?


(A közös megegyezés nem megoldott, de ha egy picit átlóg az nem fogja őket érdekelni - ahogy más sem :))


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. febr. 10. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen növényt nem tudok, ami ne több pontban térne el a kívánalmaidtól. Esetleg sövénytuja, de az jó sok év alatt nő meg, és a kerítés felőli oldalát nem tudnád nyírni.

Szóval, az én ötletem a hullámpala, szögvasra szerelve. Az sem engedélyezett? Mert az elé aztán ültethetnél bármit, hogy ne kelljen nézned.

2015. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!