Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik paradicsom típus a...

Melyik paradicsom típus a legfinomabb?

Figyelt kérdés
Frissen fogyasztásra keresek paradicsomot. Mit ajánlotok? Szeretném, ha jó ízes lenne, sózás nélkül sós, és esetleg enyhén savanykás. Melyik magot vegyem?

2015. febr. 12. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

"sózás nélkül sós"


Ilyenem még nem volt, pedig én is termesztek kb két tucatnyit...

Szerintem neked olyan kell, aminek magas a savtartalma és alacsony a cukortartalma.


Én inkább a harmonikus ízűeket gyűjtöm:

Magas sav és magas (brix) cukortartalom és olyan finom, hogy gyümölcsként eszem.

2015. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én viszont ettem már :) és én inkább szeretem a sós, és nem szeretem, ha édes :)


a teszkóban kapható fürtös paradicsom szokott ilyen lenni, de cba-ban is vettem már olyat, ami egy szál kenyérrel olyan ízletes volt, mintha egy jól megpakolt hamburgert ettem volna :)

2015. febr. 12. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen!

Én is koktélt szoktam termeszteni,de nem tudom a nevét,úgy kaptam. Az tényleg olyan,mint ha sós lenne. Hátránya,hogy zölden nem finom a savanyúságba. Az biztos,hogy valami közepesnagyságú fürtös,folyós,felmegy majd'2méterre is. Azt tudom,hogy az a fajta fürtös,ami nagyon apró,és tenyérnyire szétterül a fürtje,az nem jó,sem a sárga,és a körte alakú sem...egyiket sem ültetek többé.

2015. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a koktélra szavazok. Ha módomban áll, kimegyek egy szelet zsíros kenyérrel a kertbe legelni. Úgy a legjobb.
2015. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg a datolyaparadicsomra.
2015. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!