Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1ha gazos földterületre,...

1ha gazos földterületre, milyen fűnyírót ajánlotok?

Figyelt kérdés

[link]


nem tudom mennyire jól látszik a képen, szóval van ilyen kis épphogy nő a lucerna, és van térdig érő gazos rész is.



2015. febr. 17. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Benzines Hondát. Mindent visz:)
2015. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy fűnyíró? Ráülős? Vagy csak motoros kasza?
2015. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

lényegében ez a kérdés :) hogy mivel érdemes nekiállni 1 ha gondozásának, mert apám régen kaszálta, de én nem vagyok olyan "kitartó" vagy hülye, hogy nyáron a tűző napon kaszálgassak... eleget mozgok így is a melóban, meg lellette sporttal, nem akarok még kaszálgatni is...

szóval nem tudom, hogy egy jobb minőségű tologatós fűnyíróval neki álljak e 1ha-nak, mert az soknak tűnik... fűnyíró traktort, meg nem tudom, hogy érdemes lenne e beruházni egy ekkora területre :D szóval tanácstalan vagyok, de valami kell, mert a gaz nő, a szomszédaink meg feljelentgetősek... eladni meg sajnos nem lehet.

2015. febr. 17. 20:27
 4/12 A kérdező kommentje:
1000méter hosszú és 10méter széles telek.
2015. febr. 17. 20:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát tologatóssal eszedbe ne jusson, még egy nagy teljesítményűvel sem sikerül ekkora gazt levágni, nem beszélve arról, hogy főállásban kell nekiállnod...

A motoros kaszával meg az a baj, hogy ha nagy füvet vágsz, akkor azt nem rothad el a következő vágásig, és ha állandóan felkapja a gép az összeállt elszáradt szénát a fű alól, és kétméterenként le kell állni kiszedni a beragadt anyagot, az kínos. Tehát össze is kellene szedni, ha nem vágod elég gyakran.

Ekkora területhez szerintem egy használt ráülős fűnyírót vagy alternáló kaszát kellene venni, vagy akár újat is, ha futja rá.


A területet (10 m széles) azért nem nagyon értem. Szemben a kerítés van vagy 100 m-re, a fotó meg oldalirányban befog úgy 40 m-t.

2015. febr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg, hogy kerestem valakit, aki évente három, négyszer traktorral lenyírja :)

Nekem sincs se időm, se kedvem fűkaszával szórakozni, a traktoros fűnyíró meg drága, azt nem tudom megvenni.

2015. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hát fotóról nehéz távolságot becsülni, az a kerítés innen kb 20méterre van, a telek végében állok, ahonnan a fotó készült hátrafelé van még belőle majdnem 1 km :D

A bértraktoros azért nem megoldható sajnos, mert a telkekhez 4 kis ösvény vezet be, amúgy akácerdőkkel vannak körbekerítve az egyiken épphogy beférek kocsival, de a traktorosok nem hajlandóak bejönni ide.

2015. febr. 18. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
MÁs megoldás jutott eszembe. NIncs esetleg olyan, aki művelné ingyen? Nálunk bevett szokás ez, hogy a megöregedett mamáknak már se ereje, se unokája a hatalmas kertet művelni, eladni nem tudja, így a szomszéd, vagy akárki más a faluból ingyen használhatja. Van aki kukoricával beveti az egészet, és így megvan a disznók, tyúkok takarmánya. Vagy amit a föld elbír. Azok a fák teremnek is?
2015. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Érte. Akkor sajnos muszáj lesz beruzháznod egy ráülős kistraktorosra, vagy keresni valakit akinek van ilyenje, és vállalja, hogy néha lenyírja neked.
2015. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
már egy ideje teszem erre félre a pénzt, szóval van miből, csak nem tudom, hogy mit :)
2015. febr. 21. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!