Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes e 100-150 almafát...

Érdemes e 100-150 almafát elültetni?

Figyelt kérdés
Mármint ugy van e értelme hogy hoz e pénzt,és körülbelül ennyi fán mennyi haszon van?
2015. febr. 18. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát mondjuk szabolcsban biztos, de mondjuk nálunk falun kicsi marad meg savanyú. Itt a szilva jó (kizárólagosan).

Van-e őstermelőid, mert anélkül nem nagyon fogja megvenni senki.

Aztán vannak a nem kiszámítható dolgok. Ellopják-e a C típusú állampolgárok, nem-e fagy el.

Na meg az alma hírével ellentétben nem egy igénytelen dolog. Metszeni kell. Azért 100 fát megmetszeni nem kis munka úgy, hogy haladni kell.


Ha nem értesz hozzá termessz krumplit.

2015. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alma nem drága,biztos nem ültetnék,mert nagy haszon nincs rajta,plusz permetezni,stb.Barack vagy diófát ültetnék.
2015. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
rengeteg törődést igényel, sok gomba tudja károsítani, de ha törődsz vele akkor elfagyhat az egész, ha meg nem fagy el akkor a cigányok szét fogják lopni ezt garantálom.
2015. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elnézve a piacot-kereslet, felvásárlást-nem , nem csinálnám.
2015. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
inkább körtét ültess, mert azt jobban szeretem!
2015. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha rá tudod szánni az időt meg a munkát, és beletanulsz, akkor csak egyetlen dologtól függ a megérősége: mit tudsz kezdeni a megtermett almával.

Ha el tudod kilózni háztól vagy a piacon (ez utóbbi rengeteg idő), akkor elég jó pénzt hoz. Hogy mennyit, az attól függ, mennyi a termésed. Amihez nem mindegy, hogy mekkora fákról beszélünk, 6 évesekről vagy 25 évesekről, milyen alanyon, stb.

Nagybanira vinni már nem olyan jó, de azért ha úgy sikerül eladni, még akkor is bejött a munkád ára, persze, nem vezérigazgatói fizetéssel számolva...

Arra ne számíts, hogy a kapud előtt fognak tolongani a vevők, bizony sok idegeskedéssel jár az eladás is, nem csak a megtermelés.

2015. febr. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt állitólag el lehet adni felvásárolják,tudom hogy van munka vele mivel nincs.Jobban féek én a magyaroktól mint a cigányoktól,mert az a föld messze van a laktanyájuktól.A dió mennyit terem hogy annyira jó?Barackkal meny nagyon sok gond van az nagyon kényes
2015. febr. 19. 09:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a diót azért írtam,mert ha megnézed nagyon drága kilója a boltban,zöldségesnél.Nemhiába hogy Klapkának is diófái vannak,szép pénzt hoz neki.Szóval én a dióra voksolok.
2015. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, hát boltban minden drága. A felvásárlási ár ennek nincs a fele, inkább a harmada. De a csak a tökéletes diókat veszik meg, a kicsit is sötétebbet meg a törmelékeset nem. Van, mikor a negyedek se kellenek, csak a felek.


Alma se hoz sokat, ha felvásárlónak adja az ember. Nem is tudom, valami 20 Ft volt a léalma, 40 a tökéletes minőségű étkezési felvásárlási ára idén? Na jó, persze 100 fánál 10 év múlva úgy is bejöhet évi 200 E Ft, a költséged 30-50 E. Piacon viszont el lehet kilózni 150-ért is a szépet, az mégis csak jobb pénz.

2015. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Osztrák ismerősnek nagy sárgabarack ültetvénye van. Az egészet pálinkaként értékesíti. A lekvárt és konzervgyárat már régen feladta. A jó csemeték beszerzése nagyon nehéz.
2015. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!