Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel ültette csemetét...

Ősszel ültette csemetét hogyan metszem?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 18. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire jó a rajzod, ha reális, és tényleg térdmagasságban vannak az elágazások, akkor azokat lecsapod, utána kitalálod, milyen legyen a törzsmagasság, fölötte egy arasszal vágsz. Ha sudaras fákat akarsz, akkor egy viszonylag felfelé álló rügy fölött.

Ha elég alacsonyak amúgy is, akkor nem fontos a hegyét levágni, lehet hagyni így.


Legalább a barack sebeit zárd le valamivel, vagy sebkezelővel, vagy lemosószerrel. Vagy metssz az erre való időben, egy hónap múlva. (Pirosbimbós állapotnál kellene, de ezen még nincs bimbó.)

2015. febr. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A csemeték magassága 160cm az alma egy oldalhajtása az alacsonyabban van mint térdmagasság a baracknál az kb 70 cm magasan vannak.Alacsony törzsű fát szeretnék könnyebb legyen a gyümölcs leszedése.
2015. febr. 20. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Oké, hogy alacsony, de ennyire? Művelni is kell alattuk a földet, meg eljárni alattuk esetleg. Én is úgy szeretem, ha fel tudok mászni a fáimra, de 80 cm alatt nem ágaztatom el őket.
2015. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alma oldalhajtása úgysem sokat ér, vágd le, aztán az elágaztatás, ahogy írtam, úgy jó méter körül.

Barack egyébkén is széthajló koronát nevel, a legtöbb fajta legalábbis. Úgyhogy én az oldalhajtásokat levágnám, és úgy indítanám, mint az almát. De ha ragaszkodsz a hasalva földműveléshez, akkor meghagyhatod az oldalágakat bő araszosra. (Ha nem túl meredekek, akkor a két utolsó rügy felfelé-oldalra (srégen) álljon, mert szét fognak hajolni idővel.)

2015. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!