Kezdőoldal » Otthon » Kert » Találtam a telkemen 2 (spontán...

Találtam a telkemen 2 (spontán nőtt) diófa csemetét (30 - és 60 centisek). Mekkora korukban kell új helyre ültetni őket?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Kelleni nem kell, de ha akarod, most is átülteheted őket.
2014. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet ezeket nyugodtan! Mi már raktunk így át máshova csemetét és adtunk másnak is. Inkább 50 cm alattiak voltak. Minél kisebb, annál inkább érdemes (és lehet) vigyázni arra, hogy amikor kiszeded, akkor maradjon föld a gyökerein. Legjobb egy ásóval úgy kikapni, hogy benne maradjon abban a tömb földben. (Nagyobb méretűnél ez már nem megoldható.) És úgy cakkpakk behelyezni az új helyére, ahol előre csináltál gödröt, aminek alját jól beitattad előre vízzel...


Csak mindezt ne most csináld, hanem ősszel!!!

Addig pedig tegyél néhány karót a csemeték köré, hogy ne tapossátok el véletlen!

2014. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kivágnám a francba és vennék egyet kereskedésben. Nekem is kelt , dédelgettem nagyon szép lett, és mikor az első termését teszteltük a dióbelet úgy kellett kivésni kalapáccsal a héjából. Bármennyire is sajnáltam kivágtam pedig milyen szép volt. A vadon kelt alany gyakorta visszaüt vad ősére ami semmire nem való.
2014. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a második írta, minél kisebb korban kell, de lehetőleg lomb nélküli állapotban, ősszel, esetleg tavasszal. (Tavasszal a dió sebzései nehezen gyógyulnak, sokáig folyik a nedve.)

Olyan 6-8 éves korban szokta az első termését hozni (ha jó helyen van), ha nem tetszik, akkor kivágod.


Ha még ilyen kicsi, akkor szerintem - ha oltványt nem akarsz venni - érdemes inkább pár szép, minőségi diót letenni ősszel a földbe, végleges helyre. Az átültetés ezeket a meglévőket úgyis visszaveti legalább egy évvel, és az lutri, a nagy szeműnek meg azért viszonylag jó esélye van, hogy szépet teremjen.

2014. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ - az ember hall ilyet - olyat. Pl. azt is, hogy a magról kelt - vagy spontán nőtt diófacsemetét át kell ültetni másik helyre. Hát akkor ezek szerint mégse.-Köszi

Persze, az a konkrét helyzet, hogy nekem mégis át kell ültetnem, mert nem jó helyen vannak.

2014. máj. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!