Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyek gyümölcsök Baranya és...

Melyek gyümölcsök Baranya és a Dél-Dunántúl tájfajtái?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasni a tájfajták előnyéről.

Gyűjtik a még megmaradtakat. Talán egyre népszerűbbek is.

Tündérkertek, stb.

Mely fajták voltak jellemzőek a kérdésben említett területen?

Egy kertészeti honlapot találtam ahol szó van erről,de olyan kevés fajtát ajánl ültetésre és ismertet ami innen származik.


Szóval milyen gyümölcsök és azoknak mely fajtái voltak elterjedtek Baranyában? Mecsek,Ormánság,Zselic.

A Dél-Dunántúl elég változatos tájegységeiről mely fajták származnak? Nem lehet minden alföldi,észak magyar meg erdélyi.. :-)



2015. febr. 25. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok tájfajtákat a környékről, de ahogy itt mondod, ha nem is lehet mindegyik alföldi, erdélyi, a túlnyomó többség bizony az. Sajnos itt a környékünkön (én is baranyai vagyok) nagyon nincs tradíciója a kertészeti termelésnek, s ez még most is látszik, mindenhol csak szántóföldi táblák vannak, se zöldség, se gyümölcsültetvének. Ennek megfelelően nem is fogsz sok fajtát találni hosszas keresgélés után sem szerintem.

De azért hajrá!

2015. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Facebookon keresd meg a Gyümölcs tájfajták csoportot, tudnak segíteni.
2015. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!