Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nőnek milyen kapáló gép való?

Nőnek milyen kapáló gép való?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet vásárolni de elbizonytalanodtam mindenhol azt olvasom hogy ami könnyű az a földet nem járja meg, ami nehéz ahhoz meg férfi kell,mert nehéz megtartani.Nektek mi a véleményetek,nőnek tényleg nem való?

2015. febr. 25. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A kapáló géppel való kapáláshoz fizikai erő szűkséges .

Sajnos sokszor látom én is ,hogy még sok férfi is csak fut a gép után.A gépet meg kell tartani,hogy az kapáljon is .

A valamire való gépek önsúly is már 50 kg körül van .

A könnyű gépek pattognak a keményebb földön .Egy kötött talajon lehet izmosodni vele.Lényeg a lényeg,nőknek nem ajánlom.

2015. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Elektromos!

[link]

2015. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
2 es azok nem kapáló,hanem vakaró gépek .Max fóliasátorban .
2015. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm,marad akkor a jó öreg ásó és kapa.
2015. febr. 25. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg sok férfi is szenved vele,nőknek megterhelő lehet hacsak nem csupa izom :D
2015. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha még is veszel,Honda motorral szereltet vegyél. Azt egy negyven kilós nő is be bírja rántani.
2015. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad lebeszélni. 4-5 lóerősnél nagyobbat ne vegyél, mert már azokat nehéz berántani. A mi területeink középkötöttek és elég hozzá egy 4lóerős. Azt hogy megpihensz-e közbe, Te döntöd el. Letaposott utakat pedig eső után szoktam felrotálni, akkor nem ugrál úgy. A nejem is szokott vele kapálni, ha nem vagyok itthon. Direkt azért vettünk ilyen középkategóriásat, hogy szükségből a lányok is tudják használni.
2015. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem vagy legalább 75 kiló, és strapabíró, erős robosztus alkat, akkor nem ajánlom a kapálógépet, mert ahogy az előttem szólók is mondják, nem fogod tudni fizikummal megtartani, csak futsz utána, az meg csak sekélyen a felszínt pitiszkálja, ahelyett, hogy megtartod, és a gép belesüllyedve a földbe, jó mélyen megrotálja...
2015. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt vannak olyan gyenge nők akiktől félni lehet ha pofon vág szörnyet hal az ember. Másik van egy dög nehéz régi robim ami saját magát viszi előre és nem ássa el magát. Szinte alig kell tartani. És van egy kis Brigs motoros ami fele olyan súlyú és elég megtartani mert vagy elássa magát vagy elrúgja magát a földtől. A nagy döggel könnyebb dolgozni. Számodra a legjobb megoldás ha szerzel egy férfit magadnak akinek van rotációskapája.
2015. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Úgy alapból osztom a többség véleményét, de mivel nem ismerlek, elmondom ezt a történetet:

50 körüli nőrokonom is akart venni egy gépet. Mondtam neki, hogy legközelebb, mikor a kukorica sorközét csinálom a kis Robi-52-vel, majd jöjjön el és próbálja ki. El is jött, jó volt a talaj, könnyű a munka, de a kicsi (bár nehéz) gép után is csak úgy lobogott, a széles kukoricasorközben is alig tudta megtartani a gépet, hogy ne a sorokon menjen végig, és rendesen dolgozni nem tudott, nekem még egyszer végig kellett menni azon a részen.

Hát, egyet került a kukoricában, aztán szomorúan kijelentette, hogy nem kell neki rotációs kapa.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy semmiképpen, hanem hogy keress egy ismerőst, akinek van egy kis 3,5-4 LE-s gépe, és próbálj meg dolgozni vele. Ha sikerül egyenesen menni, és nem is sikoltozol közben túlságosan, akkor ez lehet egy kiindulási pont a választásnál.

Ahogy a 6. is írta, Honda motorosat vegyél, abból még egy nagyot is be tudsz rántani.

6 kapával amúgy tényleg sokkal könnyebb megtartani a gépet, mint 4-gyel, mert nem akar felborulni, de 6-tal már nem férsz be semmi sorközbe. (Üres földhöz, pl. tavasszal szántást elmunkálni vagy betakarítás után, vagy fák alá viszont jó lehet.)

2015. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!