Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oltógallyat, vesszőt szedhetek...

Oltógallyat, vesszőt szedhetek most? Nem késtem el?

Figyelt kérdés

Csak,mert a keringés már megindult a fákban.

Úgy tudom, hogy ha lehet még ez előtt érdemes megszedni a gallyakat.

Ha beteszem a hűtőbe, hogyan csomagoljam? Csak mert most olvastam, hogy nem jó papírba és zacskóba csomagolni. Amit én megtettem azokkal amiket 3 hete szedtem. :-(


Én eddig csak úgy oltottam, hogy levágtam a fáról és még aznap elvégeztem a műveletet.


Ha ilyen idő marad nem fog az oltás ideje is előrébb kerülni? Hol van még március 25?


Vagy most már inkább maradjak annál ami működik és közvetlenül az oltás előtt szedjem a vesszőket?



2015. febr. 27. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Még most is nyugodtan szedhetsz oltóvesszőt, legfeljebb nem lesznek jók május végéig, de a tavaszi oltásokhoz még igen.

Gyakran már március elején is lehet oltani, ha olyan az alanyok állapota meg az idő, viszont ez most nem olyan év lesz, nézz középtávú előrejelzést. Jönnek a fagyos éjszakák és havazások.


Én úgy szoktam elrakni az oltóvesszőket, hogy valamilyen gombaölőszeres vízbe beáztatom félórára penészedés ellen, szobában (kötegelve) lefektetem száradni, és amikor az utolsó nedves rész is eltűnt róluk, akkor teszem be a hűtőbe, jól lezárt nejlonba.

Még így is fognak némi párát engedni, amit megfog a nejlon. Ha pár nap múlva megnézve teljesen száraz lesz a nejlon belseje, akkor lehet pár vízcseppet cseppenteni a zacskóba, aztán majd abból lesz olyan pára, ami életben tartja a vesszőket. A túl nedves környezet se jó.

Különben nekem is nagyon jó tapasztalatom van a frissen szedett vesszővel, még 5 centis hajtással rendelkező fáról szedve is - ha találok megfelelő rügyeket -, viszont áprilisban már nem nagyon találni alkalmas vesszőt, oltani meg még olyankor is lehet, sőt, még jobbak az esélyek az élénk nedvkeringésű alany és a nagyjából nyugalmi állapotban lévő nemes miatt.


Megkérdezhetem, milyen fajtákat oltasz? Valami különlegességet?

2015. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hol mondnak ilyen időt? Havazás ?

Gondoltam ha leszedem és azonnal oltok az a legjobb.

Almát,körtét,szilvát,meggyet.

2015. febr. 27. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Almát, körtét olthatsz, a csonthéjasokkal szerintem várd meg a zöldoltást.
2015. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Időképet nézd meg.
2015. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sőt szeretnék barackot is. Ha nem tudom megfelelően tárolni a veszőket inkább ne szedjem meg? csak mert azok már megindultak és ha jönnek a fagyok...


Ráadásul körtét már szedtem is..


Akkor várok.

2015. febr. 28. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod megfelelően tárolni? Nem fér el a hűtőben?

Rövidebb ideig (3-4 hétig) általában az is elég, ha leszedés után nejonban egyből lezárva behajítod a hűtőbe. Most még teljesen jók az oltóvesszők.

2015. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!