Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyönyörű lugasparadicsomjaim...

Gyönyörű lugasparadicsomjaim voltak a kertemben. Annyit teremtek, hogy. Sokat. Egy hét alatt lesöpörte valami az egész termést. Mint utólag kiderült az ú. n. paradicsom vész. Járt így már valaki? Hogyan kellett volna gondoznom a növényeimet?

Figyelt kérdés
Bio termést akartam mindenáron,tehát vegyszer nem alkalmaztam.Ti hogyan termeltek,mivel permeteztek?

2014. szept. 7. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A levélpöttyösödős elszáradós fajta vész?:)

Szinte(sŐT!) kikerülhetetlen...sajnos.:(

2014. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
...ha ezaz akkor ez egy gombafertőzés.Talajgondozás,csere..."fertötlenítés"...stb
2014. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen időjárásban bio termesztésről ne is álmodjál .

A betegséget már előzőleg meg kell akadályozni .

2014. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam zölden bebarnultak, elrohadtak, a levelek elszáradtak. Gombás fertőzésre gyanakodtam, egyébként is várható volt a rengeteg eső miatt, mert a paradicsom nem szereti ha nagyon vizes a levele.
2014. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát idén se mi se a szomszéd nem ettünk a kertből 1 db paradicsomot se....de a környék kertjeit elnézve ezzel nem voltunk egyedül
2014. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok,de sterintetek jövőre mit kellene csinálni,hogy nehogy megint így járjak?
2014. szept. 8. 09:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom én hogyan csinálom, és miért.

Először a miért: nekem is és a szomszédaimnak is van fű felülete a gyerekek számára, játszani. Mivel a fű erős öntözést igényel, nálunk ha nem esik az eső, akkor is sok a pára, a fű öntözése miatt. Így permetezés nélkül sem paradicsomot, sem gyümölcsöt nem lehet termeszteni, mert nagy a fertőzési nyomás.

Négyszemélyes családunkat (szülők, 5 éves gyerek és nagymama) 10 tő vegyes fajtájú paradicsom és 10 tő vegyes fajtájú paprika bőven kiszolgálja. Úgy, hogy paradicsomlevet és lecsót is teszünk el télire. Nomeg nyáron gyakran kiegészítője az ebédnek, vagyorának, a paradicsomból, paprikából, uborkából és zöldfűszerekből álló friss saláta.


Én a palántázás utáni napok valamelyikén Ridomil Gold Plus permetszerrel megfújom, palántadőlés betegség ellen, és két hét múlva ismét. Majd Bordóilé+kén NANO (ökológiai termesztésben is ajánlott, jó valamennyi gombabetegség ellen) szerrel szoktam 1-2 hetente megpermetezni, míg az első termések be nem pirosodnak. Ha a levéltetű megjelenik, Karate nevű szert is teszek a permetlébe.

Ha már terem, akkor csak nagy esők után szoktam megszórni, azoxystrobin hatóanyag tartalmú szerrel (jelenleg a Mister a legolcsóbb [link] ezt vettem az idén) ennek az élelmezésügyi várakozási ideje paradicsomra, paprikára, uborkára, salátára 3 nap. Ennyi idő alatt nem érik annyi, hogy sok veszendőbe menjen.


Korábban én is szerettem volna permetezés nélküli bio zöldséget termeszteni. De a magas páratartalom miatt rá kellett jöjjek több év hasonlóan keserű tapasztalatából, hogy a bio termesztés csak a kivételesen kedvező időjárású években jöhet nagy szerencsével össze.

Azóta inkább időben permetezek, és nem vész kárba a munkám. Természetesen az élelmezésügyi várakozási időket szigorúan betartom. És egy excel fájlban permetezési naplót vezetek, hogy mikor, mivel, mit permeteztem meg.

Mivel gyümölcsfáim is vannak, be kellett szereznem nagy takarófóliákat, hogy a fák alatti petrezselymet, snidlinget letakarjam permetezéskor...

2014. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azoxistrobint használok már vagy 8-10 éve, azóta nem volt fitoftóra.

Akkor indul a betegség szezonja, amikor bejön a nyári meleg, és esik mellé, azaz nagy a páratartalom. Akkortól 2-3 hetente permetezek, amikor olyan lesz az időjárás. Régebben 3x, mostanában már csak 2x, a biztonság kedvéért. Ennyi.


Egy ismerősöm néhány naponta esténként csapvízzel permetezve öntöz, soha nem vegyszerez. Azt állítja, hogy a vízben lévő klór nem engedi elszaporodni a gombát. (Nekem a telkeimen nincs csapvíz, ezért nem tudtam kipróbálni.)

2014. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a szimplán réz alapú permetek még nem veszélyesek, hiszen rezet akkor is beviszel amikor a csapból iszol - már ha rézvezeték van otthon. Az elemi kén sem veszélyes, mert minden emberi sejtben megtalálható. Minél kevésbé bonyolult vegyület, annál kevésbé toxikus.
2014. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó((7/7)hozzá szóló!Ahogy felénk mondják:ARANY vagy!Egy perc alatt többet tanultam tőled mint mástól egy év alatt.Ilyen válaszra vártam mikor kiírtam a kérdésem.Alapos,hasznos,érthető.És megfogandó!!!A válaszod nemcsak elmentettem,hanem még külön egy kis füzetbe is leírtam,(biztos ami biztos,mert tavaly elromlott a gépem,és egy szerelő úgy "megcsinálta,hogy minden törlődött ami eddig megvolt)Szóval még egyster:KÖSZÖNÖM,hogy hasznos tanácsot adtál!!!
2014. szept. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!