Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növények gondozása sötét...

Növények gondozása sötét földszinti/ szuterén lakásban?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja beköltöztünk egy meglehetősen sötét földszinti lakásba, amibe alig jut több fény, mint egy szuterénbe. Sajnos hiába vásároltam állítólag sötétségtűrő növényeket, a gondos odafigyelés ellenére is sorban pusztultak el. Mit lehetne tenni, ha továbbra is élő növényeket szeretnék tartani? Ti, hogyan csináljátok?

#növénytartás #szuterén lakásban növény #sötétség tűrő növények
2015. márc. 2. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem írtad le, hogy ilyen növényeket vásároltál. Állítólag kifejezetten megél a sötét lakásban is a kukoricalevél (Aspidistra) és az agglegénypálma (Zamioculcas).
2015. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kirle083 ***** válasza:

Van miből választani!!! Példák:

-Anyósnyelv (sansaveria)

-csokrosinda (egyszínű zöld változat)(Chloropytrum) (kis igényű)

-Alokázia (kényes,igényes,de gyönyörű növény) Én panelben tartottam sikerrel.

-Páfrányfélék (Pl.egy régi majdnem elfeledett a -Vénuszfodorka) Akár egy szögletes vagy kerek akvárium nagyságú üvegedényben is gyönyörű.A páfrányok mivel az esőerdők tipikus aljnövényzete, páraigényesek,és árnyékkedvelők.(legfőbb igényük a párásság-ezért a zárt tér) Vagy 2 naponta ajánlatos permetezni esővízzel vagy állott csapvízzel.

-Szobaborostyán (hedera helix) Közepesen igényes

-Könnyezőpálma (helyigényes)

Az összes felsorolt növény páraigényes.Ezt a páraigényt kielégíthetjük,ha a cserepeket nedves kavicsokkal rakott alátétre tesszük. Ha kaspót használunk (én sima alátétet),akkor figyelni kell,hogy tartós pangó víz ne fullassza a gyökereket.Minden növény tartására agyagcserepet javaslok, és jó minőségű ültetőközeget.

Javaslom továbbá a legjobb virágföldbe is kb 20 % homok belekeverését.(kivéve páfrányok)

2015. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és tanácsokat. Jelenleg asparagusom, főnix pálmám, aloe verám, dracaneám, bambuszom, és ficus benjaminom van. Az asparagus jól tűri a sötétet úgy vettem észre. Alig sárgult meg 1-2 levél vég, egyébként szépen hozza a hajtásokat. A bambusszal és a pálmával sincs semmi baj, az aloe meg mint kiderült túlöntöztem, úgyhogy most szárazsági kúrán van :) A dracaneám és a ficus tűrik kicsit rosszul a dolgot. A dracanea leveleinek a vége kezd bebarnulni és elszáradni, hiába teszem ablakba és locsolom, permetezem minden nap. A ficus pedig felfelé kezdett terebélyesedni, de már annyi levelet lehullajtott, hogy lassan több a csupasz ágacska, mint a levél :( Eddig két növényem pusztult ki teljesen. Az egyik hibiscus volt, a másiknak sajnos nem tudom a nevét, de szilvamag alakú húsosabb levelei voltak, felül zöld, alul vöröses lila.
2015. márc. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!