Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fekete rózsa megélne Magyaro...

A fekete rózsa megélne Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem rég olvasgattam róla, hogy Törökországban is csak egy faluban nyílik, a talaj miatt, ez most igaz vagy sem? :o , és ha a talajt pótolni tudnám neki akkor megélne? szeretnék majd tartani, és mennyibe kerülne maga rózsatő?

2014. jan. 19. 09:50
 1/8 A kérdező kommentje:
vagyis ha nem fekete, mert tudom, hogy fekete nincs, csak ahhoz közelítő színe legyen, előre is köszönöm :3
2014. jan. 19. 09:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem olyat kérdezz, aki árulja és ő biztos mindenre bólintani fog. Tő jobb lenne mint mag, az tény. Nem is tudom, hogy lehet nemesített növényt magról szaporítani egyáltalán. [link]


Nekem meggyőződésem, hogy a képek egy egyszerű varázspálcás-színtelenítős photoshop eljárással lettek manipulálva. A szürke kőfalnak is lennének színei, hiába szürke... Lényegében ez inkább egy mély lila szín lehet ami feketének hat, hiszen a szeder sem fekete.

2014. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, a fekete színt inkább úgy mondanám, hogy valami nagyon sötét színű ami inkább feketének hat :), sajnos nem nagyon ismerek olyat aki ebben tudna nekem segíteni, és mivel kisváros van csak hozzánk közelebb így nem nagyon tudok kérdezősködni üzletekben sem :(
2014. jan. 19. 10:48
 4/8 A kérdező kommentje:
hujjaj abban a képben van ám színezés :D
2014. jan. 19. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Megrendeled egy virágkertészetben,és küldik is .

Ha jól emlékszem Szombathelyen szinte minden féle kapható.

Hogy mennyire lesz sötét ,az függ a talajtól is .

2014. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fekete rózsát magról?

Ez a johnsi74 még a kutyaszart is eladja vattacukornak.

(van pár hasonló kategóriás magja)

Van ám pofán bőr.

2014. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát én is néztem rajta picit, eléggé gyanús :D
2014. jan. 20. 18:49
 8/8 Froncsi ***** válasza:

SOHA ne vegyél rózsamagot!

Nemesített rózsából csak tövet. Az ilyen magok átverések. Lehet kapni tövet kertészetekben olcsón, ami akár első évben virágzik, és az valóban olyan színű lesz, amilyet kértél, mert azok oltványok.

A szivárvány rózsa felhívom mindenki figyelmét, hogy átverés! Nem létezik olyan formában, mint árulják! Úgy készül, hogy a fehér rózsának bevagdossák a szárát, és a részeit különböző színezett vízbe teszik, felszívja a színanyagokat és beépül a szirmokba.

2014. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!