Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőre kéne nekem tavaszi...

Túramotoros kérdése:

Szőlőre kéne nekem tavaszi lemosó permet 10l szokott elmenni. Eddig oljos rézkénnel szoktam lemosni de most érdekelne hogy mások mivel mossák le és mennyibe kerül az ő lemosószerük? Nekem 10l hez van ez az adag 800ft-ért.

Figyelt kérdés
Múlt évben a lisztharmat megette a szölöm mivel nossam le?

2015. márc. 5. 07:33
 1/5 Trafó1 ***** válasza:
Én maradnák az olajos rézkénnél, rézgálicot is lehet venni külön de ha bevált akkor ne változtass, esetleg fejeld meg valami rovar ölővel.
2015. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trafó1 ***** válasza:
Tavaly nagyon csapadékos volt a tavasz, minden nap permeteztél volna az sem lett volna elég.
2015. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maradnék az olajos rézkénnél!

A rézgálic nem jó a lisztharmat ellen, oda kén kell.

A réztartalma pedig az összes baktériumos betegség és a többi gombabetegség ellen jó!

2015. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Marad az olajos akkor....köszi szépen
2015. márc. 6. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:

A lemosás nem azt jelenti, hogy egész évben nem támad az adott betegség, hanem hogy a fertőző képletek számát lecsökkentjük mondjuk tizedére. Kisebb fertőzéssel még a növény megbirkózik, egyébként meg több időnk lesz védekezni.


Én Vegesol eReS-t használok, hasonló anyag, mint a rézkén, csak olcsóbb.

De 10 l permetnél nincs jelentősége, maradj annál nyugodtan.

2015. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!