Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igen ciki és fura a szitu:...

Zoli17 kérdése:

Igen ciki és fura a szitu: nem voltam itthon, addig VALAKI! VALAMIVEL! Lefújta a szőlőm! csodaszer kéne, vagy isteni megszólítás- mivel? mit csináljak?

Figyelt kérdés

igen ciki és fura a szitu: nem voltam itthon, addig VALAKI! VALAMIVEL! lefújta a szőlőm!!!



helszinen elásom magam. szülinapomra a szőlőm permetezését kaptam- a jelek szerint. -ezzel tönkretéve az egész éves munkámat! nem voltam itthon, viszont valaki biztos hogy volt a telken!! nagyanyó-ból nem lehet kiszedni mi történt.


a sejtésem, mivel nem voltam 4 hétig itthon. nagyi valakivel lefujatta a szőlőm. mert tavaly játszotta már el. 1 szélhámosnak 1 telek árát fizette ki 1 permetezésért- ezt is jóval utánna tudtam meg.- a töredékéből ki jött volna az éves permet anyagom benzinnel mindennel- akkor is büszke volt magára, ma is büszke volt mikor hazajöttem, és valaki járt a telken ez is biztos, ebből gondolom, hogy szülinapomra megint elköltött 1 fél ház árát fél óra munkadíjra. folyamatossan rákérdezek, de minden körben mást mond.


a rohadt nagy problémám, hogy szüret elötti napon "tudtam meg" fél mondatból hogy volt ott valaki.


már beszéltem gazdaboltal, egyetemista borásszal. toxikológia lesz a következő.


én legutóbb olyan szerrel fújtam ami 35 napig mérgező!!!


1. nem tudom ki fújt

- nem tudom mivel!!!!!!!!!

- lehet méreggel!! 1 héttel a szüret elött

-


most mitevő legyek?????


az egész évi munkémat adjam a seregélyeknek?



a borász azt mondta- ilyenkor már könnyű kontakt szerrel fújnak általában 14 nap alatt lebomlik.


de mi van ha nem??????


ő neki is volt már így- vegyszer maradék maradt a borban és nem forrt ki.


no ez lenne a legjobb, mert akkor tudom hogy benne van.


egyenlőre a holnapi szüretem 2 esélyes: vagy a seregélyek viszik mindenem- jópofiságból -szülinapi ajándékként-. vagy az ellenségeimet kínálom vele, mert én ezt így meg nem eszem.



nyomtattam 4 lapot a telekre kiteszem, hogy csak!!!!! az én engedélyemmel léphet be, és ott a számom.


hétfőn ismeretlen tettes ellen feljelentést teszek a yardon, had nevessenek ők is ki.

ezt azért teszem, mert ha ez a valaki lefotózta hogy gazos a telek mert 4 hétig nem voltam és ő gondozza azóta- leperelheti rólam elbírtoklással pár év múlva. ha az államnál nem intézkedek, hogy valaki más műveli.


a rohadt nagy szívfájdalmam 1 napja: az egész éves munkámat dobhatom ki, mert lehet méreggel van kenve + tuti 1 fél ház árát kifizette megint valami szélhámosnak.



2014. aug. 29. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Kínáld meg vele nagyanyót. Sajnállak egyébként, biztos tiszta ideg vagy. Miért olyan biztos, hogy lefújták? Látszik?
2014. aug. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez komoly, én is tiszta ideg lennék, faggasd ki nagyanyádat hátha kiderül ki permetezett
2014. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos csak jót akart az öreg és nehéz vele megértetni, de nem látja, hogy ezzel tönkreteszi a munkádat és csak idegbajt okozott?
2014. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen szerrel permeteztél?

Hirtelen nem rémlik semmi, ami engedélyezve van szőlőre, és 35 nap az élelmezésügyi várakozási ideje?

Elárulnád a nevét és a gyártóját?

Amúgy szerintem meg lehetne kérni szépen lehiggadva a nagyit, hogy mondja meg, hogy ki az az ember, akit hívott. Mindenképpen ki kellene szedni belőle, akár érzelmi zsarolással is (májzsugort kapok a bortól, ha olyan szerrel permetezte a manus akit fel tetszett fogadni stb)..

És aki permetezte, attól meg meg kellene kérdezni, hogy mivel. Én csak a szer(ek) ismeretében döntenék a szőlő további sorsa felől.

2014. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!