Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a tulipán fám?

Miért nem virágzik a tulipán fám?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a liliomfélék családjába tartozik, de ezen a néven vált ismertté. Most 6 éves és még nem hozott virágot. Egészséges gyönyörű nagy levelei vannak, és szépen nő. Lehet hogy átvertek, és nem tulipán fát vettem? Mert a levele egy kicsit más mint annak a fának ami virágzik. Nagyobb .

2015. márc. 7. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet átvertek. Az enyém virágzott nekem is volt. Kb 6 éves lehetett mikor kicsaptam csákánnyal mert 40 cm-nél nem volt hajlandó nagyobbra nőni. Pedig kapta a trágyát műtrágyát vizet. Úgy látszik ez a növény egy hálátlan dög.
2015. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

véletlenül nem ilyen: [link]

Ugyanis ez a tuipánfa, kicsi és viszonylag jelentéktelen viárgokkal, lombfakadás után.

Amit meg te akarsz az sztem magnólia:

[link]

Így néz ki.

Ezesetben nem átvertek, rossz növényt vettél.


Első: nem csak egyféle magnólia van, egyes fajok/fajták kifejezetten lassan és alacsonyra nőnek.

2015. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyik sem. A levele hasonlít a másodikéra, de nem virágzik.Azért reménykedem hogy egyszer , talán az idén...:-)
2015. márc. 8. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!