Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet kapni nagy választék...

Márciuska kérdése:

Hol lehet kapni nagy választékban tulipánhagymákat? És mikor keressem, tavasszal, nyáron vagy ősszel?

Figyelt kérdés
Én a meglévő hagymáimat július körül szoktam felszedni, és ősszel újra lerakni, úgyhogy nekem az lenne logikus, ha júliustól szeptemberig árulnák őket, de fogalmam sincs, hogy az üzletekben ez hogy van. És elsősorban déldunántúli és budapesti üzletek érdekelnének.

2015. márc. 9. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeptember-októberben szoktam venni. Barkácsáruházak, vagy itt: [link]
2015. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel, ahogy írod...

Most már a cserépben bent neveltek többsége virágzik is, ezeket te csak jövőre fogod tudni virágzásra bírni... És már a szabad földben lévők is hajtanak, szóval most kiültetni nem szerencsés. Úgy értem kiültetheted pár hét múlva azt, ami jelenleg cserepes,de idén kint már nem fog virágozni, csak vegetálni, meg ugye sokan (mint te is) kiszedik nyáron, szóval nincs értelme kiültetni, csak életben tartani addig is, hogy ne szikkadjon ki őszig.


Most csak akkor vegyél ilyen cserepeset, ha valahol nagyon akciósan megkapod, és tudod olyan helyen tárolni, hogy nem szárad ki őszig. Ezeket azért árulják, mert a lakásban élők részéről van igény rá: Nekik is egy kis tavasz az ablakukban, aztán meg jól kipusztul, mert nem törődnek vele és kiültetni se tudják hova...


Amúgy ősszel vennék a helyedben...

2015. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ősszel lehet kapni minden kertészeti boltban, hiper-szupermarketben, de még sok ABC-ben is.
2015. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2015. márc. 9. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!