Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel telepített málnával mi...

Ősszel telepített málnával mi a teendőm? Vissza kell most metszenem?

Figyelt kérdés

Szomszédtől kaptam, kiásott egy csomót, a gyökeres málnavesszőket kerités mellé ültettem ősszel. Trágyám nem volt, csak komposzt, azt raktam alá. Tudom, hogy van gyökér és vesszőhajtása, ennek gondolom még csak gyökérhajtása van. Szóval ezt vissza kell metszenem? Ha igen, milyen magasságba?

Illetve a gyökérzet elbúrjánzását hogyan tudom megakadályozni? Mert a szomszédomnak elég nagy területet már elfoglalt, ezt nem szeretném, csak a kerités mellett. Arra gondoltam, hogy egy 50cm-es lemez darabbal talán megakadályozható, hogy ész nélkül terjeszkedjen (persze ha egyáltalán ez megmarad amit ültetem).


2015. márc. 9. 08:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint egy föld alatti "lemezkeritéssel", amin a gyökérzet nem tud áthatolni.
2015. márc. 9. 08:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát mekkora az a vessző, amit kaptál? Úgy értem, igazi vessző már, van úgy 1 méter is már esetleg nagyobb? vagy csak csak egy egész új hajtás???


Mert ha nagy, és kb fél méternél hosszabb, akkor metsszük, igen. Hogy mekkorára, az leginkább a vessző vastagságától és a rajta lévő rügyek vagy mik számától függ. (Nagyobbakat lehet magasabbra hagyni, mert fentebb vannak az alsó rügyek, kisebbeket alacsonyabbra metsszük. 2-3 rügyet szoktak hagyni, amiből mindig a felső lesz a legerősebb majd.)

Ez fajtától is függ, de kb úgy fél méteresek a metszett vesszők...


(Ez a vessző,ami most még nem elágazó, a metszés után ugye majd elágazik, ezeken hozza a termést. Aztán késő őszre kiszárad, tőből kimetszhető. Közben új vesszőt (vélhetően ilyened van most...), ami ősz végére jó nagyra meg szokott nőni, de első évében még nem terem. Ha ezt nem metszed meg, akkor nem lesz ereje szép nagy termést hozni, mert a növekedésre, a hosszú vesszőről induló hajtások növesztésére koncentrál... ezért kell metszeni....)


Elburjánzástól nem félnék úgy...

2015. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felénk olyan 30 cm-esre szokták vágni telepítéskor.


Ez a föld alatti kerítés megoldható, csak ne elrozsdásodó lemezből csináld. Műanyag is jó. A bambuszt szokták így lekeríteni, mert máshogy nem lehet megfogni.

Elég egy 30 cm széles anyag, amit úgy ásol le, hogy a teteje a földszinttől 10 cm-re legyen, hogy kapáláskor ne akadj bele.

Különben elég a kerítés felé megcsinálni, ha nem akarod, hogy átmenjen, amiből esetleg gondok lehetnek.

2015. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!