Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen permetszerrel tudom...

Milyen permetszerrel tudom kiírtani a kertemben hatalmas területre elterjedt csalánt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A leghatásosabb a gumikesztyű és kézzel kitépni. Valamivel bevetni.

Sokféle gyomirtó van. A többi, olyan növénytől függ a kiválasztása, amit nem akarsz kiirtani. Ha bemész egy jobb gazdaboltba megmondják melyik a jó neked.

Nekem a legjobban a kézzel kitépem, majd a fűnyíró (ha gyepesítek) vagy a haszonnövények ée a gyomlálás elvégzi a többit.

2015. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen az lesz a legjobb ha bemegyek egy gazdaboltba :)
2015. márc. 9. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen glifozáttartalmú általános gyomirtó megteszi, vedd a legolcsóbbat.

A csalán nem túl érzékeny rá, keverd legalább 3 vagy 4 %-osra.

2015. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és persze várd meg, hogy szép bokros legyen, mert csak levélen szívódik fel, és egy darabig még nem lesz annyi levele.

Ha nem olyan sok, akkor kapával is ki lehet irtani, mert permetezéssel már nem fogsz veteményezni.

2015. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kapazinnal!

A csalán azt jelzi, hogy jó, humuszban gazdag termőtalajod van. Nem kéne elbszni mindenféle vegyszerrel, csak azért, mert lusta vagy kicsit hajoldozni.

2015. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó! Ki kellene kapálni, csak 3 gyerek mellett nagyon nehéz. Ez egy hátsó kert rész, évek óta birkák vannak nálunk tavasztól őszig, ők végzik a fűnyírást is. Azért gondoltam a permetet mert mivel a csalánt nem eszik és hatalmas területen szaporodott el, hogy mire április vége körül megint jönnek a birkucik, rendben legyen a kert.
2015. márc. 11. 09:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Tartsál egy-két disznót is, és annak naponta nagy mennyiséget dhatsz belőle.
2015. márc. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg pár kacsa? Ha jól tudom imádják a csalánt
2015. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!