Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a hatalmas adag...

Mit kezdjek a hatalmas adag gallyhalommal?

Figyelt kérdés

Kiírtottam egy bodzást, meg sok fiatal fát a kertben. Egy 4 köbméteres 2+ méter magas halom lett belőle!

Legjobb lenne ledarálni, vagy leaprítani, de annyira nem vastagok az ágak, hogy megérje fűrésszel "szarakodni" szecskázóm meg nincs, ráadásul a legtöbb ág szerintem bele se menne. Pedig tüzelőnek jó lenne!


Felgyújtani így simán nem merem, ráadásul mire komposzt lenne belőle (elég jó minőségű) eltelne 3 év szerintem..


2014. ápr. 27. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Mindent felsoroltál, amit tenni lehetne, talán az elszállíttatás maradt csak ki. Egy dolog biztos: tüzelőnek sokan elvinnék, de csak akkor, ha megfelelő méretűre vannak darabolva a tüzelőnek alkalmas méretű (bár most még feltehetően nedves) ágak. A maradékot valóban darálni kellene. Vannak, akik vállalnak benzinmotoros utánfutós darálóval, vagy magad végzed. Akárhogy is, munkába és pénzbe kerül.
2014. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Fogod magad, nekilátsz, türelem és kitartás kérdése. darabokra töröd, szerzel madzagot,összekötözöd, majd kiszárad. Ezután jó lesz majd tüzelőnek. Én ezt csinálnám. Persze attól függ hogy milyen vastag, kell e hozzá láncfűrész, vagy kézi erővel törheted e.
2014. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát a nagyobb darabokhoz kellene fűrész, a kisebbeket törni is lehet.

Csináltuk amúgy amikor még nem irtottam le ennyit. Körülbelül fél óra alatt készült el 20 tüzifa nagyságú kötözött "brikett" csontszáraz fából, mondanom sem kell, hogy olyan gyorsan égnek, hogy egy napra nem volt elég.


Szóval nem éri meg ennyi energiát belefeccölni.

2014. ápr. 27. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Grillezzetek sokat nyáron, ahhoz tökéletes. Akkor elég, ha alkalmanként összetördeled, nem kell egyszerre sokat dolgozni vele.
2014. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
43%
elnézegetve a válaszokat nekem csak egy kérdésem van: Mért lett mindenki lepontozva?
2014. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én senkit sem pontoztam le, köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 28. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!