Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabadgyökerű gyümölcsfát...

Szabadgyökerű gyümölcsfát hogy tárolhatom és meddig, ha nem tudom elültetni?

Figyelt kérdés
Tegnap este hozta a futár, éjszakára és ma délelőttre beletettem az esővíztároló hordónkba, ma délután akartam elültetni, de szakad az eső, és viharos szél fúj. Mit csináljak vele? Maradhat vízben? A napokban még ugyanilyen időt mondanak, hétfőre jön a javulás. Addig mit kezdjek vele? Van még jópár szabadgyökerű cserjém is, azok is vízben vannak. Ezekkel mit csináljak?
2015. márc. 11. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akár másfél hetet is kíbír vízbe állitva .Legalább jól megszívják magukat .
2015. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Akkor maradnak a hordóban, remélem hétvégén már el tudjuk ültetni!

2015. márc. 12. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alma meg a szilva viszonylag jól bírja, de pl. őszibarack nem nagyon él túl 2 napot sem. A meggy és cseresznye se sokat bír.

A vízbe áztatás egyébként se valami jó ötlet.

Én egy kis gödröt szoktam ásni nekik, lefektetem a csemetéket a földre, hogy a gödörbe essen a gyökerük, befedem földdel, öntök rá egy vödör vizet, úgy egy hónapig is elvannak.

2015. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap végülis elültettük, így összesen két napot voltak vízben. Egy alma és egy barack. A barackkal kapcsolatban egy kicsit megijesztettél, de most már mindegy, reméljük a legjobbakat!
2015. márc. 14. 00:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Reméljük. Így nyugalmi állapotban talán még átvészelt ennyit.
2015. márc. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!