Kezdőoldal » Otthon » Kert » LEMOSÓ PERMETEZÉS: ki milyen...

LEMOSÓ PERMETEZÉS: ki milyen szert használ, mire esküszik? Olyan kombinált szer (réz, kén, olaj) érdekelne, ami megfizethető és alkalmazható paradicsom és paprika palánták, esetleg szőlő gombás megbetegedései ellen is egyben (a gyümölcsfákon kívül).

Figyelt kérdés

2015. márc. 12. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

hát olyan amire mindenre jó olyat nem tudok de pl az olajos rézkén az nagyon jó és sokrétű lemosó

alma körte birs szöllő barack megy cseresznye szilva málna szeder köszméte josta ribiszke és díszfákra alkalmazható.

2015. márc. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Lemosó szer akkor ezek szerint paradicsom és

paprika palánták április-májusi kiültetése során nem

szükséges?


Tavaly elég sok paradicsomot elvitt a száradás a sok

esőtől. Gondolom, ez valami gombás megbetegedés, nem?

Erre nem jók az ilyen kombinált lemosó szerek?

Vagy csak sima rézgálic?

2015. márc. 13. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegasol Eres .A töménységtől függ mikor mire használod .

Ilyenkor lemosónak kell . 1 l 3200-3300 körül mozog .

2015. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lemosó permetezésre valóban az "olajos rézkénlé" a legjobb, mert az az atkákat és a tetű-tojásokat is megfojtja az olaj miatt, az mellett, hogy a kén miatt a lisztharmat ellen is jó, a réz pedig az összes többi gombára hatékony és a baktériumos fertőzések ellen meg az egyetlen szabadforgalmú szer.


Ha kevés atkád illetve tetű-tojásod van valószínűleg, akkor esetleg a "Bordói lé + kén NEO sc" vásárlásával kacérkodnék. Nem olcsó szer, és lemosó permetezéshez minimum dupla dózis kell az ajánlotthoz képest: 200 ml/10 liter permetlé, de ezzel a paprikát, paradicsomot is tudnád később a gombás fertőzésektől védeni 50-80 ml/10 liter dózisban.

Bár nekem paradicsomra a Ridomil Gold Plusz vált be a legjobban erre.


Az általam korábban emlegetett "Bordói lé + kén NEO sc" permetezőszert én azért is szeretem, mert a felszívódó szerekkel végzett permetezések közti kontakt hatású permetezéskor, én mindenre ezt fújom - még az őszibarackra is.

Ugyanis mikroformulázott tribázikus rézszulfátot tartalmaz és a rézérzékenyek is bírják. Régebben "Bordói lé + kén NANO sc" volt a neve és most változott NEO-ra.

2015. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, kimaradt, (#4-es voltam), hogy a lemosónak használt olajos permeteket NE használd paprika és paradicsom ültetvényen, az kimondottan csak rügypattanás előtti lemosásra való, zöldleveles hajtásokra már nem alkalmazható.
2015. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A paradicsomot talán a paradicsomvész (fitoftóra) vitte el. Vagy más...

Én ez ellen leginkább Mister-t használok. (Ez egy elég sok dologra használható szer, pl. szőlő betegségei ellen is használom.)

Kiültetéskor nem kell permetezni a palántákat, hanem május végétől kezdődően, mikor meleg időben vizesek a levelek, olyankor kezdődik a fitoftóra szezonja.


Lemosásra Vegesol eReS-t használok, ez a legolcsóbb a mindhárom fontos dolgot tartalmazók közül. Bár az olajos rézkénben állítólag hatásosabb az olaj, ha ez számít.

2015. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott egy talán költségkímélő megoldás:

mi van, ha rézgálicot agrokénnel keverünk?


Nem ilyen olajos rézkén szerű lemosót kapunk csak jobb

áron?? Mire kell figyelni, ha megpróbálja az ember?

Próbálta valaki? Mik a megfelelő arányok?

2015. márc. 16. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!