Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri otthon nyulat tartani...

Megéri otthon nyulat tartani leadásra? Milyen korban, súlyban adható le? Kb. mennyiért veszik át?

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, ha saját használatra tartod.
2015. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Chone válasza:

#1 válaszolóval értek egyet. Én is csak magunknak tartjuk a nyulakat, leadásra véleményem szerint nem éri meg tartani. A felvásárlónak odaadod max 450ft/kg-s áron.. Inkább edd meg, azzal több a haszon. A kérdésre válaszolva 3-4 max 5 hónaposan adják le, 2 kg-osan. Ha gyorsan kiszámolod igazából a takarménykeverék, széna árát nem hozza vissza.


Ha teheted, szövetkezz hasonló tenyésztőkkel és ne a felvásárló emberkéknek adjátok le, hanem egyből a feldolgozó cégnek. Én így csinálnám.

2015. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Vagy akkor esetleg vágni és a húsát értékesíteni

szomszédság, ismerősök számára, nem? Milyen kilós

árban van a nyúlhús? Van piaca nálunk?


Személy szerint én nagyon szeretem és tudom,

hogy az egyik legegészségesebb hús, mert alacsony

a zsírtartalma. Csak ritkán jutunk hozzá ...

2015. márc. 19. 15:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-2 írta .Én nagy nyúltartó voltam.Akkor még aránylag reális volta táp ára .Úgy ahogy ,DD Most inkább csak saját tartásra tartanék,rajtam senki sem élősködjön ,és röhögjön .Ne rajtam gazdagodjanak meg mások .Inkább,annyit tartsál amennyit a család elfogyaszt,vagy rakjad hűtő ládába .
2015. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Persze megeri sajat hasznalatra
2015. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mi kb 2000 ig tartottunk volt 20 anyánk és hát ebből következik rengeteg kicsi de onnantól abbahagytuk mert már nem érte meg még előtte igen azóta csak néha néha saját részre egyet-kettőt veszünk de már nem tartunk egyáltalán. no meg arra figyelj ha már csinálod hogy a szúnyog ne jusson be hozzájuk mert rögtön hójagos lesz a füle ha összecsipkedi és hát mondjuk az nem a legjobb eset.
2015. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a mai napig tartok,igaz,csak 2 anyám van már. Leadni ne is gondolkozz. Ezelőtt 15~20 évvel többet adtak érte,mint ma.

Én itthonról adom el,van 6~8 állandó vevőm,sorba állnak a nyúlért. Élősúlyban 650-ért adom(már vagy két éve)eljön,rámutat,és kb.20~25 perc múlva konyhakészen viheti is.

Én felesbe keverem a tápot árpával,mindig ezt kapják...és persze rengeteg szénát. Nyáron 1napos fonnyasztott füvet kapnak.Víz állandóan van előttük.

A 2,3~2,5 kg-s rántani jó,a 2,5~2,8 sütni,efölött inkább pörköltnek.

A nyúl 1 hónapra fial,3,5~4hónap körül éri el a vágósúlyt. Sosem oltom őket,eddig(25éve) nem volt komolyabb vész. Néha van 1~2 mixós,azt azonnal kiemelem,és a kert végében "karanténba rakom",mert fertőző.

hirtelen ennyi.

2015. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Gabijánosi: Értem. A fülük a csípéstől mindig hólyagos lesz?

Ez valamilyen fertőzés? A szúnyogokon kívül más rovar, élősködő,

esetleg háziállat (kutya, macska) terjeszt át rájuk betegségeket?

Mik szoktak előfordulni?


Utolsó hozzászólónak: Ez azt jelenti, hogy átlag 1500-2000 Ft-ért

adsz el egy nyulat megnyúzva, kizsigerelve - ha jól értem.

Köszönöm a hasznos tippeket és leírást! 1-2 kérdést még, ha megengedsz:

- A "mixós" mit jelent?-

- Ezzel a felesben árpás megoldással kb. hogy alakul 1 nyúl heti / havi

takarmány szükséglete mennyiségben és árban? Tegyük fel, hogy tél van

és nincs fű ...

- A vágást hogyan oldod meg? Tarkón ütéssel? Mi a "leghumánusabb" megoldás?

[Mondjuk páromat jó messze zavarnám előtte ... :-)]

2015. márc. 20. 07:44
 9/16 anonim ***** válasza:

A mixós a mixomatózis beceneve...az a hólyagos fül.

Sok tévhit kering róla a szúnyogcsípéssel kapcsolatban. A nyulakat több tucat szúnyog is megcsípheti...mivel máshol nem tudja-a fülén,és az orrán. DE csak attól lesz "hólyagos",amelyik szúnyog hordozza a vírust,léhet hogy az első,lehet a 23.,lehet,hogy egy se.

Igen,tarkón vágom,tapasztalat kell hozzá,mert ha nagyon a feje fele találom el,vérömleny lesz a fején,ha a teste felé megy az ütés,akkor meg ott---és az nem szép a vevő számára. Utána farkashurokba bújtatom a két hátsó lábánál fogva,és úgy vágom el a torkát...majd nyúzom. Alá egy vízzel kilötykölt(havizes,nem tapad a vér-diszperzites vödröt teszek.)Én a fejét is megnyúzom(majdnem annyi idő,mint az egész nyulat tart)de szinte senki nem kéri,így ha összejön 4~5,akkor forog a bogrács alján,nagyon finom a pofahús,és anyelve is...utána jó kaja a kutyáknak.

2015. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Takarmányt nem tudom,én szegedi vagyok...itt a kiszombori a jó táp,drága,13~14k mázsája,véleményem szerint a purina csk reklám+duma,én sose etettem.

Szénát kaszálok+szárítok magamnak,van egy kb másfél m3-száraz,fedett helyem direkt neki,az elég.

2015. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!