Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy buzogányfát (elefán...

Kaptam egy buzogányfát (elefánttalp) novemberben és elkezdett lefele száradni a levelei. Hajtsa az új hajtásokat de ugyahelyen szárad is lefele. Nen akarom, h kipusztuljon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

nekemis van ilyen növényem. csak nemértem pontosan, h az új hajtások száradnak-e el, vagy a régiek, alul?

mertha a régiek alul, akkor az természetes. a pálmák nagy része is így működik, a régi alsó levelek elszáradnak, leesnek. tudom a nolina nem pálma, hanem liliomféle, de pl jó példa erre a yucca, aki szintén liliomféle és ugyanígy működik, az alsó levelek elszáradnak, leesnek, és a törzs ezen része erősödik meg és építi tovább a növényt.

2010. febr. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az alsók is száradnak és az ujj hajtások is!Nemtudod miért van ez?
2010. febr. 17. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
ha az alsó szárad, az nem gond. mennyit locsolod a növényt, és hogyan?
2010. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meglocsolom és utánna hagyom,h kiszáradjon aztán ujból locsolom.Csapi vizzel de aztis ugy,hogy egynapot hagyom szoba hömérsékletén állni és aztán locsolom csak.Nem igy kell?Köszi elöre is!
2010. febr. 18. 15:04
 5/6 A kérdező kommentje:
csap vizzel
2010. febr. 18. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Télen csak minimálisan locsold,havonta egyszer elég,és ha lehet tartsd hűvös helyen,nyáron is csak óvatosan a vízzel,mert a törzse tárolja a vizet.
2010. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!