Kezdőoldal » Otthon » Kert » Feljelenthet, vagy megakadályo...

Feljelenthet, vagy megakadályozhatja valamilyen módon a szomszéd, ha zavarja a komposztunk szaga?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy óriási füves területből áll a kertünk nagy része, így a levágott fűvel nem tudunk mit kezdeni, így komposztáljuk, aminek persze szaga van. Tavaly szólt a szomszéd érte, el is takarítottam, de rengeteg munka volt vele, idén viszont még több fűnyesedék lesz, mivel a kert másik fele is be lett füvesítve.

Tehát a kérdésem az is lehetne, hogy mit kezdjek a levágott fűvel?


2015. márc. 22. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nálatok nincsen zöld járat, ami 7te viszi? Felénk van!
2015. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos nincs...
2015. márc. 22. 12:33
 3/10 hell-ikon ***** válasza:
75%

Valamit elszúrtok a komposztálással, azért büdös. Normális esetben nem volna szabad még közvetlenül mellette állva sem érezni bármilyen szagot, nemhogy még a szomszéd szóljon, hogy büdös.


Csak tippelek, hogy hirtelen raktok rá sok frissen vágott zöldet, ami így befülled, berohad, ahelyett, hogy szépen lassan korhadna.


A megoldás az lehetne, hogy a levágott fű egy részét, valahol kiterítve hagyjátok egy kicsit száradni és aztán teszitek rá a komposztra, vagy (most úgy is tart még valamelyest a metszés szezon) a metszésből származó nyesedéket félreteszitek későbbre és amikor füvet tesztek a komposztra, akkor ezzel a nyesedékkel "rétegezzétek", hogy át tudja járni valamelyest a levegő a halmot, mert ha ez nincs meg akkor jön az, hogy büdösödik az egész.


A másik lehetőség, pedig még az, hogy túl sok vizet is kap a komposzt, ha így van akkor ezt is érdemes csökkenteni.

2015. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hell-ikon ***** válasza:
88%
Ja igen, konkrétan a kérdésedre is válaszolva, birtokvédelmi eljárást kezdeményezhet a szomszédod ellened a szag miatt.
2015. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk sem viszik el hetente, csak évente 2x. Viszont be lehet vinni a közszolgáltató telepére havonta 1x ingyenesen a zöldhulladékot. Esetleg néha ilyen is megoldás lehet.
2015. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Hozzám is lehet hozni: bp 18ker.
2015. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! mentek a zöld pacsik!
2015. márc. 22. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Komposztálás szagmentes korhadási folyamat. Ha szaga van, akkor az rohad. Át kell forgatni a kupacot, egy kis fanyesedék, föld mehet bele, hamar szagmentes lesz. Fontos a jó szellőzés, ezért nem érdemes földbe ásott gödrökbe rakni.Amúgy én sem örülnék, ha a szomszédtól rohadó bűz jönne át folyamatosan.
2015. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Az én szomszédom is ilyen, azt mondja nem büdös. Kérdeztem tőle, miért az én házamtól 35 cm-re van 20m3 komposztja, erre a válasz az volt, hogy az asszonyt zavarja a szar szag!

Szegényt úgy megsajnáltam, hogy a ganét 100m-ert kell cipelnie naponta a házam tövénél levő tárolójáig. A polgármester szerint a testvére trágyatárolója, nem büdös, sőt védi a környezetet is...

2016. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Nálatok nem csak a szomszéd a hülye.


A trágya az nem ugyanaz, mint a komposzt.


Nem értem a szomszéd szerint nem büdös csak a felesége szerint?



Miért kell egy hülyével egy kalap alá venni azokat, akiknek szagtalan KOMPOSZThalma van a kertjében?

2016. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!