Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van baja a Vénusz légycsapómnak?

Van baja a Vénusz légycsapómnak?

Figyelt kérdés
Karácsonykor kaptam és 25.-én el is ültettük és azóta nem történt semmi! Egyszer véletlenül megöntöztem rendes vizzel. Ilyen kis terráriumban van, tőzeg van alatta és egy max két naponta mindig engedem hadd levegőzzön a doboz és ezt a jellegzetes mocsaras talajnak a szagát is érzem vajon él még vagy már nem??

2015. márc. 26. 15:56
 1/1 anonim válasza:

Elvileg élhet, télen, a nyugalmi időszakban ugyanis nem fejlődik semmit, sőt, egy kicsit vissza is pusztulhat. Hanem most már nagyon kéne napoznia. Borzasztóan igényli ugyanis az UV-sugarat, nyári időben 10-12 órát legalább napoztassad. Nyáron kirohasztani, úgy tapasztaltam, nem lehet, de télen kevesebb vizet igényel. A csapvíz tényleg butaság volt, ezt kerüld, ha lehet. Érzékeny ugyanis a sókra, és bármilyen kis koncentrációban van is a csapvízben só, nem bírja. Emiatt nem kaphat ásványvizet, tápoldatot sem! És emiatt nem (illetve sem) szabad neki párizsit, sonkát stb. adni neki enni. A másik ok, hogy a tartósítószert sem bírja. Azt javaslom, nyáron tedd ki egy nagyon napos helyre, ha van tálkája, tarts benne mindig egy-két centi vizet, legyen párás a közvetlen közege, és ha tudod, esőztesd. Az esővizet szereti a legjobban. Előfordulhat, hogy a színe kicsit elhalványul, sőt, picit a sárgába is fordulhat, de ez nem jelent bajt. Nyugodtan kirakhatod már most, egy-két fokos fagyot elvisel.

Nem tudom, milyen tőzeget használsz, van ez a rostos mohatőzeg, Novobal a neve, nekem bevált. Biztos van más néven is, én ezt ismerem. Azt javaslom, hogy ha még nem tetted meg, akkor most, a tavaszi-nyári fejlődés előtt ültesd át, és ezt minden tavasszal ismételd meg. A szakirodalomban úgy írják, hogy fele-fele arányban keverni kéne a tőzeget mészmentes homokkal, de én nem tudok olyan helyet, ahol mészmentes homok kapható lenne. Attól még lehet valahol, persze.

Etetés. Most már adhatsz neki legyet, lehetőleg még élőt, mozgót, de úgy tapasztaltam, bármilyen, kisebb rovart, bogarat szívesen bepuszil. Figyelj a méretre, a csapó egy harmadánál nagyobb rovart (esetleg bogarat) ne adj neki. Egy-egy fogás után a csapda akár hetekre is zárva maradhat az emésztés alatt, ne ijedj meg, ez normális dolog.

Rengeteget tudnék írni, légyszi, kérdezz inkább, és válaszolok. A nyári dolgokat most már tudod, ha gondolod, a télre is fölkészítelek majd egy-két további tanáccsal. Remélem, tudtam segíteni.

2015. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!