Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a kerítésemet borostyánnal...

Ha a kerítésemet borostyánnal szeretném befuttatni, hogyan kezdjek neki és meddig tart?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyennel szeretném. Kb 20 métere a kerítés, 1.5 m magas. Hány tő kell hozzá? Ha tzdok ilyet szerezni erdőből (felénk rengeteg van) hogyan szedjem le? Kb meddig tart, míg teljesen befutja a kerítést? Hogyan kell gondozni?

A kerítésre szeretném, valamint az udvaron befele kb 2-3 méterig a járda kivételével, a földön. Az gondolom sokáig tart, így a kerítés része érdekelne jobban.


2015. ápr. 2. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A borostyán hajtások könnyen legyökereznek, tehát nem kell tő, elegendő az 50-60 cm-es hajtás, aminek kb. 20 cm-es alsó részét 2-3-es talajjal lefedve szépen meggyökeresedik. Lehet használni Incit gyökereztető hormont is. A talajnak nedvesnek kell lennie, tehát ne száradjon ki, a hajtások akár 20*30 cm-re is lehetnek egymástól. Több év kell ahhoz, hogy 1,5 m magasra nőjön. Ehhez időnként a hajtásokat a kerítéshez hozzá kell kötözni.
2015. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk 3-4 év alatt úgy benőtte a kert egy részét, hogy alig tudtuk kipusztítani onnan. Én azóta nem is szeretem ezt a növényt, könnyen is szaporodik.
2015. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utánanéztem jobban én is. Őszintén nekem tetszik ha ilyet látok kerítésen, de nem szeretnék ezzel vitát esetleg a szomszédokkal, valamint értékcsökkentő ha el akarom adni a kertet
2015. ápr. 4. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!