Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen rendelt, már előnevelt...

Frissen rendelt, már előnevelt, több éves dézsás növényt azonnal ültessek át?

Figyelt kérdés
Most érkeztek, hortenzia és kamélia, 3-4 évesek, 5 literes dézsában vannak, a földjük tökéletesnek tűnik, a növények egészségesnek, nem lóg ki gyökérzet, stabilak. Szerintetek mindenképp bolygassam meg őket most az átültetéssel kicsit nagyobb cserépbe? Kintre vettem őket az erkélyünkre, maximum azon gondolkozom, hogy nagyobb dézsába rakom őket, de még ebben sem vagyok biztos, hogy mindenképpen kéne...

2015. ápr. 3. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A tápoldatot pótolni kell.akkor szépek lesznek .
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor hagyjam oket a mostani cserepben a mostani foldben, es tapoldatozzak kb. matol hetente-2 hetente? koszi!
2015. ápr. 3. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkorák, de az 5 l nem valami nagy edény.

A kertészetek általában úgy méretezik az edényeket, hogy a növény éppen kinője, mikor eladják. Így olcsóbban megússzák az edényt, a termesztőközeget, és persze mozgatni is könnyebb őket.

És add hozzá a mérethez, hogy ezek idén még nőni fognak, jó esetben...

Ha tennél fel fotókat, biztosabb tanácsot lehetne adni, de így látatlanban úgy gondolom, érdemes lenne őket most átültetni, ameddig az élettevékenységük még lassabb.

Megbolygatni nem kell a gyökérzetet, kiütöd őket az edényből, és ahogy vannak, belerakod nagyobb edénybe.

2015. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!