Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kecsketrágyát hogyan érdemes...

Kecsketrágyát hogyan érdemes felhasználni, kijuttatni a kertbe?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam róla, h frissen nem szabad, mert kiéget mindent, hanem előtte komposztálni kell.

Nekem most komposztálatlan van, csak a trágya (a bogyók), szénával-szalmával alig van keverve (illetve folyamatosan van, lévén van pár kecském).

Arra gondoltam, talán ezt is lehetne használni, mondjuk a kiásott parcella aljába szórva vékony rétegben, rá földtakarás, vagy valamilyen hígított formában kijuttatni.

Erre szeretnék ötleteket, javaslatokat, tanácsokat kérni, illetve tapasztalatokat. Előre is köszönöm.



2015. ápr. 8. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Növényültetés előtt nem javasolt. A gyökerek lemennek odáig, és leáll a növekedésük.

Ősszel kell kiszórni, bedolgozni, tavaszra a talajlakó mikroorganizmusok megdolgozzák annyira, hogy nem lesz belőle gond. (Földbe dolgozva sokkal gyorsabban érik, mint monokultúrában, összehalmozva.)

2015. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

évente egyszer trágyázok ki a karámból, nekem félig nyitott tartásban vannak. Vagyis födél van felettük, a karám körbe van deszkázva hogy a szél ne fújja. A kapu dróthálóval borított így a nap is éri, másik részén meg árnyékos a birsalma bokrok miatt is, amik a karám körül vannak. A vastag trágyás alomtól télen sem fáznak.

Egy év alatt abból a szénából meg zöld takarmányból amit lehullatnak+ trágya kb fél méter vastag trágya lesz. Ezt kihordva tavasszal csomóba rakom, ősszel meg kihordom és megtrágyázom a földet. Föld habár eléggé homokos mégis így trágyázva jobban terem mint a szomszédoké. Frissen ne hord ki a földre, viszont erősen hígitva locsolhatod vele a növényeket esős időben!!

2015. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt az erősen hígított locsolást hogy kell? Mennyi vízhez mennyi trágya? És pontosan hová kell locsolni és mennyi belőle, ill. milyen gyakran szabad?

Az esős idő mit jelent? Eső után? Vagy esőben?

2015. ápr. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!