Kezdőoldal » Otthon » Kert » Straus fűkaszámat cserélném...

Straus fűkaszámat cserélném megbízhatatlanság, túlzott karbantartásigény, gyakori üzemképtelenség miatt erre a fűkaszára (link lejjebb) mi a véleményetek róla, használ valaki ilyet?

Figyelt kérdés
fuxtec.hu/index.php/component/virtuemart/fukasza/fuxtec-fx-ms152-motoros-fukasza-detail?Itemid=0

#Fűkaszák
2015. ápr. 16. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem már ezek a nevek mind gagyinak tűnnek .

Ezekre mondják ,eladásra készülnek,és nem használatra .

Tömeg árú.

2015. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Erről a márkáról még nem is halottam, de képek alapján szintén valami alsó kategóriás gagyi gépnek néz ki.

Habár már az is gyanús nekem, , hogy az utolsó képen lévő dobozon található súly és méret adatok nem is egyezik meg a leírásban szereplő adatokkal.


Másrészt valaki miért cserélne el egy használható gépet egy használhatatlanra?


Így én azon a véleményen vagyok, hogy csak porfogónak, vagy üres hely kitöltésére való.

2015. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy pillanatra maradjunk a Straussnál! Mi a típusa és mik a bolond hibái egész pontosan? :)
2015. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ez van a dobozra írva:Straus ST/GT2500G-023A.

Mielőtt a hibáira rátérünk,szeretném közölni,hogy egy kb 1000m2 nagyságú területet nyírnék vele,továbbá a használati utasításban feltüntetett előírásokat betartottam,megfelelő számú keveréket alkalmaztam és középkategóriás szintetikus olajat,természetesen két üteműt.Továbbá a készülék kerek egy éve van nálam,a 4.hónaptól(naptárban fel van írva)kezdett cseszekedni.

Hibái:eltört a berántó rugójának tartófészke(elnézést a szakszerűtlenségért)

folyamatosan elállítódik a benzin-levegő szabályozó csavar(vagy megszívja magát,és orrán száján dől belőle a benzin,vagy nem indul,vagy robotpilótába kapcsol,azaz gázadás nélkül is félgázon pörög,esetleg ezek kombinációja)

Alapjárati problémák

gyújtás,és gyújtógyertya meghibásodása

kilyukadt a kipufogó

elszakadt a vállpánt

Benzincsövet szétmarta az üzemanyag.


A többi apróság,ezek után döntöttem úgy,hogy lecserélném.Láttam,néhányan a fuxtec ben sem bíztok,ezért kérnélek arra,hogy akkor javasoljatok valami mást,ami megéri megvenni,és tartós,valamint ne legyen 40 ezernél drágább.

2015. ápr. 17. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy tisztáztad, teljesen érthető a csere. Az index fórum fűkaszás topikjában szokták ajánlani a "fuxikat", annyira csak nem megbízhatatlan, meg asszem van jó tapasztalat garanciával, vevőorientáltsággal kapcsolatban is, meg kis meghibásodási aránnyal (jó minőségellenőrzéssel) kapcsolatban is.. Egy olyan google keresés, hogy fuxtec site:forum.index.hu jól megmutatja, miféléket írnak róla. Nekem egy Einhell BG-BC 43 AS van, ami teljesítményben éppencsak meglépi, amit kell, pont lehetne több egy kicsit, majdnem szép a hangja, hülye a súlyeloszlása (elég alacsonynak kellene lennem, hogy kényelmes lehessen, amikor jó szögben áll a fej, és én se vagyok magas), kézzel rá kell tartani a szivatópöcökre hidegindításkor, hogy felkapja az üzemanyagot lehetőleg két rántásból, anélkül meg kirángatod a lelkedet vele... Szóval közepesen híg levű olcsó hús ez is, de azért barátok vagyunk, okosan azért lehet vele menni stabilan a nagy dzsumbujban... :) A boltos, aki ajánlotta egyrészt jóbarát, másrészt mindenki tudja róla, hogy korrekt teljesen, és ha ez nem lenne elég, ő is ilyet vett magának és jó karbantartás mellett sokkal jobban vereti mint én valaha is fogom. Nem napi szinten és pár óránál nem többet, akkor is azért tankonként pihenteti a kezét pár percig (ja igen, és ráz, a fogantyú és a szarv felfogatása meg jó merev, pezsegjen a vér!).


Ennyiért tényleg ilyen vegyes kompromisszumokkal, szerencsés esetben mindenből legalább elégségesre vizsgázó holmikat lehet venni, ami otthoni, nem sietős használatra legtöbbször elég kell legyen. És bújni kell a fórumokat, hogy sikerüljön kedveltebbet találni az aktuális felhozatalból. A jó nevek kisebb modelljei meg majdnem tripla áron indulnak (azonos teljesítményben vagy legalábbis hasonlóan haladós munkában gondolkodva). Igaz, azoknál már tényleg csak az van, hogy vigyázni kell rá, helyesen kell karbantartani és kezelni. Annyi pénztől elköszönve ez szinte ösztönös. :)

2015. ápr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

szomorú dolog,hogy egy átlag félhavi fizuból ilyen szutyok cuccokat lehet venni.Nem hiszem el,hogy ennyire semmitérő a pénzünk.Komolyan filózom rajta,hogy veszek egy hagyományos kézi kaszát,azt csak fenni kell,és ha vigyáz rá az ember akkor örökös,mint a nyomorúság.

Egyébként számomra tényleg felfoghatatlan,hogy 40 ezerért csak kompromisszumos gépet lehet venni.Straust is visszavittem 3 szor,amíg garis volt,annyit értem el vele,hogy összejöttem az ügyfélszolgálatis csajjal.Egyébként többször javították,de mindig más hibásodott meg utána,szóval nagyon kifogtam.Mégis,sajnálok ennél többet kiadni egy gépért.Adok 5 ezret a szomszédnak,és saját eszközével lenyírja,míg én az árnyékban sörözök.

2015. ápr. 19. 07:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Az Einhellemről tudok mesélni, asszem nem is került szóba ismerősökkel, hogy az ő olcsó fűkaszájuk milyen jó, meg ilyenek... Fentebb pár főbb hibáját felsoroltam, teljesen vállalható szerintem. Talán annyival ki lehetne egészíteni, hogy a gyári damilfej helyett nyugodtan lehet költeni valami fémközepű, gyorsbefűzős csodára, rögtön nem ráz úgy az eleje, meg abból azért már mégse fog ormótlan foltokban kiszakadni az anyag attól, hogy forog és néha leteszed adagolni. Meg (hadd erőlködjek még!) 1 literes tankhoz adnak 7 decis keverőbigyuszt. Meg számomra teljesen fölöslegesen szétszedhető középen, és ez csak eggyel több hely, amire tolom a jóféle zsírt. Meg elég nehéz és kegyetlen hangos. Meg amit említettem, pont keveslem az 1,7 lóerőt a gyakorlatban, de ha azt nézem, hogy 2-2,5LE kaszát amit érdemes már megvenni, az sokkal többe kerül, akkor ez jó kompromisszum. A jobb számok ebben az árkategóriában saját magukat teszik tönkre, amint többet vársz tőlük, mint egy 10000Ft-os félkezes elektromos szegélynyírótól. Inkább nem fogok akkorát, vagy nem kapálom damillal polírra a portát, annyi baj legyen. Azért fel-feltör így is bennem az érzés, hogy de jó erős kis kasza ez! :) Meg a kettős vállpánt tök kényelmes, és valahogy sikerült beállítani, hogy nem markolom a szarvát ugyan, de helyes kéztartással kapja el jó szögben a füvet késsel is (mert ott gond inkább ez, hogy a szöghajtás szöge kicsit kicsi, kicsit alacsonyabban van az emberen az egész, mint kéne. Lehet, hogy női kasza amúgy, nem tudom. :)


Olyan gyanúm is van, hogy csak meg kéne tekergetni a karburátoron azt az egy szál pacman csavart (legalább kiderülne, hogy tényleg csak alapjárati keveréket lehet állítani??), meg legalább android appal belőni a max fordulatszámot a névleges 9000-re (kés). Hátha jobb lenne. :)


Tavaly keresztülment rajta bő 10 liter benzin, és tényleg csak annyit pihenek, hogy ne tűzforró motorba kelljen tankolni. Télre kijárattam, gyertya alá olaj, két-három lassú húzás a berántón, pár cent keverék a tankba a gumiharang szétszáradása ellen, és dobozában, lakásban pihent, semmi indítgatás. Tavasszal húzgáltam kicsit üresen, tavalyi, szanaszétrázott keverékkel beindítottam és rövid melegedés után simán damillal letoltam vele azt a kb 50 négyzetmétert teli szegéllyel meg ostoba, sűrű, vékony, tavaszi selyemfű-csomóval, ami épp elég hosszúra nőtt, és persze kellett küzdeni ragadós hogyishívjákkal meg mindenfélékkel.


47000-ért jutottam hozzá a helyi kis ezermesterboltban, most valahogy 53 a minimum, amennyiért látom... :)

2015. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk erre a fuxira, meg az 520-as számú ugyanilyenre én is lecsapnék, állítólag tényleg jó a terméktámogatásuk és lehet csapatni a gépeikkel a térdig érő gazt jól haladva úgy, hogy sose kell full gáz.
2015. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszodat,örülök,hogy neked az einhell bejött.Tudom,hogy ennyi pénzért kénytelen kompromisszumot kötni az ember,csak rosszul esik.Na mindegy,ránézek az einhell-re aztán vagy az lesz,vagy a fuszekli.köszi.
2015. ápr. 20. 06:59
 10/14 anonim ***** válasza:
A fuxiról sokkal jobbak a visszajelzések, én ha most vennék, berendelném azt. A damilfej, amit adnak hozzá (tán kettőt is, lehet már nem) nagyon szétráz, de jófélét lehet venni helyben, és nagyon megéri, mert egyrészt sima, másrészt jelzi, ha ideje koppintani, mert ugye elkezd rázni meg jön az a jó hümmögős hang, ami a közmunkások kezében alap.
2015. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!