Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintezek mi lehetett ez?...

Szerintezek mi lehetett ez? Valaminek a petéje?

Figyelt kérdés

Gyomláltam a kiskertben, és a laza föld tetején kicsi, kb 5-6mm-es sárga golyókat vettem észre. Megnyomtam, és szétpukkank, kifreccsent belőle valami. A sárga külseje úgy roppant össze, mint a gyenge tojáshéj.

Ez 2-3 héttem ezelőtt történt. És ma is gyomláltam, és ugyanott még mindig van ezekből a kis "tojáskákból". Ha valaminek a petéje lenne, szerintem már kikelt volna. De most is ugyanolyan, egyet most is kipukkasztottam.

Mi lehet ez? Van valami tippetek?


2015. ápr. 16. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csigatojás, és nem biztos, hogy amiket most találtál, azok ugyanazok, lehetnek újak is. Vagy ebben az idöjárásban lassan kelnek ki.
2015. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vásároltál valamikor cserepes virágot aminek a földjét esetleg kiöntötted oda ahol ezeket találtad? Mert azokban szoktak lenni olyan kis sárga pukkanó folyadékos tápanyagot talmazó bogyók.
2015. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tapintásra zselészerü, kicsit áttetsző, akkor csiga, ha kemény, akkor amit előbb írtam, tápgolyó....
2015. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem áttetsző, de az egyik felében kis barna pöttyöcskék, foktok vannak. A lé benne pedig olyan fehéres. Első ránézésre azt hittem, kiszáradt hidrozselé. De kemény.

Több tucat elpusztult cserepes növény lett már ebbe a kertbe kiöntve. De hogy nem bomlott még le?

2015. ápr. 17. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!