Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jártas valaki fűmag kérdésben?...

Jártas valaki fűmag kérdésben? Kérdés lent.

Figyelt kérdés
Hamarosan füvesítünk. Létezik olyan fűmag amelyik jól bírja a strapát? Értem ezalatt, hogy nem ég ki olyan hamar ha nincs locsolva, plusz van egy nagy kutyánk is. És van olyan amelyik gyorsabban nő esetleg?
2015. ápr. 17. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ezek a tipikus laikus elvárásai, akik nem képesek megérteni, hogy a fű is élőlény. Nem fog neked nőni víz nélkül, és nem fogja bírni, hanapjában 100szor megtapossák. Igen, vannak fajták, de eleve irrális elvárásokkal nem kéne gyepet várni, mert soha nem lesz.
2015. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy egy füvet locsolni kell, te kötekedő!!! De már megtaláltam, köszi a kedves, és hasznos hozzászólást!!! Idióta!
2015. ápr. 17. 18:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem vagyok laikus, eddig is volt füves kertünk, ezután is lesz! Fűmag típusokat kerestem!
2015. ápr. 17. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:
és melyik típust nézed ki?
2015. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

és melyik típust nézed ki?


Ez a kérdés nagyon ott van!XD


Én is kíváncsi vagyok, mi teljesíti ki ezeket az elvárásokat a csillagpázsiton (azaz a tarackon ) kívül...

2015. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ősszel füvesítettem, akkor jobb, kevesebb gyomnövény kel ki. Állítólag.

A fűmaggal együtt műtrágyát is szórtam ki. Gyönyörű, szép, sűrű, szinte gazmentes a fű.

Ahol a kutyáink nem taposták ki... :)

2015. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és tavaly a Tescóban vettünk gyorsan növő fűmagot. Trágyázás nélkül is villámgyorsan nőtt, valóban. De messze nem olyan szép, mint az a fűmag, amit kertészetben vettünk.

Érdemes ott tanácsot kérni.


A kutya útvonala meg fű- és gazmentes lesz. :)

2015. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!


Most jelenleg az udvar tele van lóherével, tapasztalatból és apukámtól is tudom, hogy sokkal jobban bírja a szárazságot mint a sima fű. Nyilván ezt is kell locsolni, de szárazságtűrőbb! Rengeteg fűmagkeverék van, csak be kell ütni a google-ba, hogy szárazságtűrő fűmagkeverék ......


Kutya kerten kint le van fárasztva, bent nem nagyon fut, ha napi 3 km-ert futok vele, akkor gyakorlatilag egész nap alszik. Ennyi a titka.


[link]

2015. ápr. 18. 09:29
 9/9 anonim válasza:

Sportgyep magot javaslok. Sokkal jobban bírják, mint az egyszerű gyepre szánt magok.

A kettő között van egy kis különbség.

2015. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!