Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen patakhajtó szivattyút...

Milyen patakhajtó szivattyút ajánlanátok?

Figyelt kérdés

[link]


Ekkora kerti tóba milyen teljesítményű patakhajtót vegyek ha vízesést szeretnék csinálni?


Gardena FSP 5500 Duo szerintetek?


2015. ápr. 18. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Halak nélkül lesz.
2015. ápr. 18. 14:49
 2/11 anonim ***** válasza:

Az durván sok. 2000 L/h bőven elég egy 1-1,5m körüli eséshez..


Nekem Cascademax 12000-es van egy 20m (!)-es patakhoz 1,5 méteres emelés mellett. Igaz, hogy közbe iktatott medencéből megy a szívás, mert a tóban halak vannak és megőrülnének egy szivattyútól (az ivadékokat meg bedarálná) és így csak kb 5m-t kell nyomnia a kifolyásig a szivattyúnak és 1,5 métert felfelé, de a patak sodrása így is jó nagy, közel 8eL/h. Már 6-8e L/h-sat vennék legközelebb.

2015. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor milyet vegyek szerinted? Sajna nem értek hozzá, jó az 1 méter magasság a vízeséshez?
2015. ápr. 18. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen 0,2 köbös tóhoz nem szabad nagy vízesés csinálni. Gondolom szeretnél bele növényt stb. Ha messzire viszed, akkor sok vizet kiemelne a tóból mire visszér belé a víz, így beüzemeléskor akár a negyedével is leapadahat egy nagy szivattyúnál, nagy szélességnél.


Attól függ milyen széles vízesést szeretnél. 20cm, 50cm, 1 méter? Lenne-e néhány méternyi patak része, vagy kapásból a tóba folyna vissza egy lejtőn?

2015. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen pici kis tóról lenne szó, aminek nincs mélysége sem, ha javasolhatnám, közvetlen vízesés legyen és 1 méternél ne több. Ha pici vízeseést szeretnél, halkat, akkor 500-as, ha csobogósabbat, akkor 1000-es szivattyút vegyél. Az 5500 az brutál lenne, az már patakot hajt vagy nagyobb tó illene hozzá, aminél egy 1 méter széles vízesés sem ronda. Ilyen pici tavacskánál egy 20-30 centi széles vízlépcső is bőven elég látványos. Persze maga a domb lehet jóval nagyobb.
2015. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ezt javasolnám. [link]


Természetesen nem muszáj használni a vízharangot, az le lehet dugaszolni.

2015. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt az elemet néztem , de már végképp nem tudom :D Sajna hosszúságban ez a 120 centis férne csak el egy sziklakert elé, erre gondoltam egy kis vízesést és egy kis tavat.

2015. ápr. 18. 21:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon pici. Ehhez a legkissebb 500 l/h-s szivattyú is elegendő mégha 1 méter magasról indulna akkor is. Különben orrba-szájba okádná a vizet - mellé.



A mienk ilyen:

[link]

[link]

[link]


Itt 12000-es dolgozik 2m magasra és még sok is.

2015. ápr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]



Köszi, esetleg ez? 550 l/h


Vagy tervezzem át egy olyan szivattyúra ami csak ilyen vízi ernyőt csinál felfelé? az egyből visszamegy a tóba. Bár a család mini vízesést szeretne, de hát ha nem megoldható...


Ilyet is találtam.


[link]

2015. ápr. 19. 07:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó egy pici, fél méter magas (4-5 lépcsős) 20 centi széles vízeséshez. Mivel az ára nem túl sok, ez próbának is megéri, hogy esetleg kevés-e.


Őszintén szólva hosszú távon egy kis telekre, főleg a terasz és a szomszédok mellé én nem ajánlom a nagyobb (20 centinél szélesebb) nagyhozamú vízeséseket, mert idegesítővé válik főleg a nyári estéken amikor nyitva van az ablak. Ebből akár összeveszés is lehet. A lényeg, hogy hangot úgy lehet tompítani, ha egy-egy lépcső nem magas és nem függőleges. Ha olyan 30-45 fokban esik az annyira már nem zajos még 2000l/h-nál sem.

2015. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!