Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűszernövényt mikor lehet...

Fűszernövényt mikor lehet használni gyomirtás után?

Figyelt kérdés
Kertes házat bérlünk, a telken a főbérlőnek is van egy háza, amit ő tart rendben. Múltkor, mire hazaértem a munkából pont itt volt és mondta, ha már magánál megcsinálta, legyomirtózta a mi részünket is. Pár nap múlva láttam, hogy a fűszerkertemben lévő gazok is elkezdtek sárgulni, tehát ott is átment a gyomirtóval. A fűszernövényeknek úgy láttam nem lett baja, de most nem tudom, hogy mikor használhatom őket. Nem merem így beletenni az ételbe. Kb. 10 nap telt el azóta.

2015. ápr. 19. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy mivel gyomirtózott. Ha vagytok olyan viszonyban, akkor kérdezd meg tőle. A neve alapján rá tudsz keresni a neten, hogy mennyi vagy van-e élelmezési várakozási ideje.
2015. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha akar valaki fogadni, én a glifozátra teszem a tétemet.

Nem egy durva szer, állományszárításra használják pl. búzánál és napraforgónál, akkor 7 nap az ÉVI-je. De zöld növényre szórva nincs megadva idő, mert ilyenre direktben senki nem használja.

Én a magam részéről úgy gondolom, hogy 3 hét után egész biztosan fogyasztható.

Elég furcsa, hogy nem is sárgulnak. Biztos nagyon kicsi volt a dózis, a kétszikű évelők viszonylag ellenállóak a glifozát tekintetében. De azért az nagyon valószínű, hogy az új hajtások egy darabig sárgák lesznek.

2015. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a gliforát alapúak nem csak állomány szárításra hanem totális gyomírtásra is alkalmazandó csak a dózis más.

mondjuk ha nem látszik rajta vagy kicsi volt a dózis vagy más szert nyomott rá.

2015. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!