Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a kapálógép 4 ütemű vagy 2...

Ez a kapálógép 4 ütemű vagy 2 ütemű?

Figyelt kérdés
Rokonomnak van egy kapálógépe, elég régi darab, egy idős szaki szokta javítgatni, de ő már kiöregedett, így mást kellett keresnem. A család javasolt másik szerelőt, aki azt mondta, hogy 2 üteműekkel már nem foglalkozik... Gond csak az, hogy fogalmam sincs, hogy a rokon kapálógépe 2 ütemű, vagy 4? Sajnos az eredeti papírjai, kézikönyve stb. már nincsenek meg. Annyit tudok a gépről, hogy 1992-ben már be volt üzemelve (1990 +/- 2 év lett vásárolva), a rokon szerint Veszprém mellett, Szentkirályszabadján szerelték össze ezeket a gépeket. Úgy emlékszik, hogy Techunzen a márkája (ilyenre aztán hiába keresek, mert nem találok még hasonlót sem), valamin 3.75 LE a teljesítménye. Végső soron örülnék, ha valaki a fentiek alapján meg tudná mondani, hogy 2 vagy 4 ütemű e a gép, esetleg azt, hogy magam hogyan deríthetem ki ezt... Köszönöm!

2015. ápr. 21. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez is 4 ütemű.Fűnyirom is ilyen márka,olasz termék.
2015. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt amúgy nagyon egyszerű eldönteni: megkérdezed a rokont, hogy ugye tiszta benzint használ hozzá? Ha igent válaszol, akkor négyütemű.

Ha keverék benzint használna, akkor kétütemű lenne.


A rota gyártási helye nem mérvadó, mert különféle motorokat szereltek a gépeikre.

2015. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nevét sajnos nem tudom, telefonban mondták, hallás után próbáltam leírni :) A benzint megkérdezem.
2015. ápr. 21. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
ha hallottad a hangját abból eltudod dönteni hogy 2T vagy 4T, bár én még nem láttam kétütemű kapagépet. Oda aztán nem kell a pörgés, így gazdaságosabb a 4T.
2015. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régen elterjedtek voltak a 2T kapák, én még manapság is használom sorközművelésre a 30 éves Robi 52-t.
2015. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem tudtam hogy van kétütemű kapagép is, mindig tanul az ember. Faterék a miénket 1980-ba vették, az a sárga, magyar gyártmányú, Briddge motoros, az négyütemű. 1980 elég régen volt már, azért gondoltam hogy ha már akkor is 4T volt, akkor 2T-t nem csináltak kapagépbe.
2015. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg az infókat! 4 ütemű a masina egyébként :)
2015. máj. 20. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!